Responsabilitati:

  • manipularea marfurilor paletizate, in depozit, cu stivuitorul
  • descarcarea / incarcarea marfurilor din / in camioane
  • asigurarea integritatii si securitatii marfurilor
  • tine legatura cu clientii, transportatorii si celelalte departamente
  • utilizeaza programele software specializate pentru preluarea / introducerea datelor, comenzilor de transport si pentru confirmarea livrarilor in system (se va efectua instructaj)
  • impartirea si alocarea marfurilor pe unitatile de transport si pe rutele aferente impreuna cu seful de depozit
  • tine legatura cu transportatorii si verifica valabilitatea contractelor cu acestia
  • se identifica tipul de camion necesar in functie de comanda primita de la client
  • se trimite camionul spre colectare / livrare
  • se vor introduce datele in sistemul centralizat de informatii CORE GATE
  • se vor printa listele si crea etichetele cu cod de bare in sistemul centralizat de informatii CORE GATE
  • receptie camion pentru descarcare si verificare marfa conform comanda client
  • pastreaza secretul de serviciu conform normelor aprobate.

Cerinte:

  • autorizatie ISCIR, valabila
  • minim 1 an experienta in domeniu
  • nivel bun de operare MS Office (Word, Excel - tabel pivot, etc.);
  • persoana comunicativa, rezistenta la stres, capabila sa lucreze in echipa;
  • abilitatea de a lucra cu termene limita;
  • fire analitica si abilitati de comunicare;
  • initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme;
  • cunostinte minime de limba engleza - scris si vorbit
  • abilitati de lucru – Internet;
  • disponibilitate program prelungit;
  • pastrarea secretului de serviciu conform normelor aprobate
  • indemanare
  • atentie
  • asumarea responsabilitatii.

Beneficii:

  • salariu atractiv + tichete de masa
  • munca intr-un colectiv unit
  • siguranta locului de munca.

Detalii post:

DACHSER ROMANIA SRL - Ag. Arad

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DACHSER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DACHSER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DACHSER ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?