Stock Controller

Altex Romania recruteaza candidati pentru pozitia de stock controller pentru sediul din Dragomiresti Deal

Responsabilitati:

  • Mentinerea corecta a inregistrarilor referitoare la stocuri;
  • Supervizarea inregistrarilor din sistemul informatic AX/WMS si asigurarea corelatiei cu miscarile fizice de stoc din depozit;
  • Verificarea si participarea la inventarele periodice conform procedurilor de lucru si planificarilor aprobate;
  • Listarea rapoartelor de tranzactii stoc, analizarea si compararea datelor;
  • Reconcilierea datelor, corectii de stoc pe locatiile de stocare in conformitate cu procedurile de lucru;
  • Raportarea imediata a neconformitatilor;
  • Identificarea surselor de eroare si propunerea de solutii pentru eliminarea acestora;
  • Implementarea planurilor de actiune specifice;
  • Intocmirea de rapoarte si efectuarea de analize specifice conform cerintelor superiorului ierarhic.

Abilitati

  • Studii superioare economice;
  • Experienta 1- 2 ani intr-un mediu similar (operare sistem de management stocuri, controlor inventar, etc.);
  • Cunostinte foarte bune MS Excel;
  • Permis conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplasari;
  • Abilitatea de a lucra in echipa;
  • Disciplina respectarii procedurilor si regulilor companiei;
  • Spirit de observatie si atentie la detalii;
  • Gandire analitica si capacitatea de a lucra eficient cu un volum mare de date;
  • Abilitati de comunicare si relationare;

Numai candidatii eligibili vor fi contactati pentru interviu !

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALTEX Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALTEX Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALTEX Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?