Structural Design Engineer

Bilfinger Tebodin este una dintre cele mai importante companii de consultanță și inginerie din lume. În calitate de membru al Grupului Bilfinger, facem parte dintr-o rețea globală puternică de 30.000 de oameni, care oferă expertiză extinsă în multe domenii. Soluții integrate de consultanță și inginerie de clasă mondială, combinate cu management profesional al proiectelor și al construcțiilor – oriunde se află clientul.

Serviciile noastre în Europa Centrală și de Est

Bilfinger Tebodin din Europa Centrală și de Est acoperă toate fazele ciclului de viață al unui proiect prin cele patru linii de afaceri trans-naționale: Consultanță, Inginerie, Inginerie de proces și Consultanță pentru managementul proiectelor (PMC).

Piețele noastre

Avem un accent puternic pe piețele industriale, de mobilitate electronică, alimentare, (bio-)farmaceutică, energetică și chimică, reunind cunoștințele de specialitate și expertiza internațională pentru a oferi clienților noștri cele mai bune soluții de practică.

Locațiile și oamenii noștri

Avem 12 locații de birouri în Polonia, Ungaria, Serbia, Cehia, România, Ucraina și echipe de șantier în toată regiunea. Bilfinger Tebodin din Europa Centrală și de Est este o echipă de 550 de colegi fantastici, experți în domeniile lor, gata să împărtășească cunoștințele și să facă ideile să funcționeze. Puterea noastră este o echipă multidisciplinară, dedicată, cu experiență, care se angajează să asigure executarea cu succes a nevoilor clienților.

Responsabilitati

  • Activități de proiectare structurală pentru construcții (clădiri, structuri de susținere, suporturi și derapaje) și structuri din oțel structural, beton turnat pe loc și structuri prefabricate din beton
  • Predimensionare grinzi/grinzi, placi, stalpi, fundatii, altele
  • Pregătiți calcule structurale și note de calcul detaliate
  • Utilizați software-ul de proiectare asistată de computer (CAD) pentru desenarea 2D și modelarea 3D
  • Elaborarea planurilor pentru construcții (săpare, poziționare, desene de cofraj, desene de armare, cote, secțiuni și altele)
  • Elaboreaza detalii pentru rapoartele de executie si proiectare tehnica si caietul de sarcini pentru lucrari de constructii
  • Intocmirea listei de cantitati
  • Suport tehnic în timpul lucrărilor de construcție
  • Participarea la ședințele interne de evaluare a proiectelor
  • Menționează legătura cu arhitecții și alți designeri, pentru a conveni asupra proiectelor sigure și a potrivirii acestora cu conceptul de construcție;
  • Participați la întâlniri cu clienții împreună cu PM
  • Raportați progresul activităților proiectului către PM
  • Estimați durata, propuneți și conveniți asupra termenelor limită cu PM pentru activitățile de proiectare alocate
  • Efectuați verificări interne de calitate ale departamentului pentru documentele pregătite de alți ingineri sau subcontractanți

Cerințe

  • diplomă de licență sau master în inginerie civilă (licența Checker va fi un plus);
  • Minim 3 ani experiență relevantă în proiectarea structurilor
  • Experiență relevantă în proiectarea clădirilor civile/industriale și a echipamentelor;
  • Cunoașterea majorității conceptelor, practicilor și procedurilor din domeniul construcțiilor civile/industriale;
  • Nivel avansat de proiectare clădiri și echipamente civile/industriale;
  • Să fie familiarizat cu standardele de disciplină românești și internaționale;
  • Abilitatea de a utiliza proiectarea structurală și a elementelor: Proiectare avansată (Graitec); Etabs (CSI Berkley)
  • Bune abilități AutoCAD, cunoștințe de utilizare a software-ului CAD pentru detalierea elementelor (Advance Concrete,
  • Advance Steel- Graitec/Autodesk ar fi un plus), Revit
  • Utilizarea avansată a MS Office;

Noi oferim

  • Contract de munca cu un salariu atractiv
  • Bonus anual
  • Asigurare medicală, curs de engleză, oportunități de dezvoltare (training, mentoring, coaching)
  • Program de lucru flexibil, birou la domiciliu și posibilități de lucru la distanță (de convenit individual)
  • Mediu de lucru internațional și multicultural
  • Oportunități de dezvoltare profesională pe un mare proiect industrial
  • Participare la un proiect interesant pentru branduri prestigioase, clienti globali

Vă rugăm să trimiteți CV-ul în limba engleză prin intermediul sistemului care conține așteptările dvs. de salariu și, de asemenea, cea mai devreme dată posibilă de începere.

Inginerie & Consultanta Bilfinger Tebodin România SRL │Permanent │Gulerari │Licenta asociat Inginerie - Structurala

Segment de job: CAD, Desenare, Construcții, Inginer proiectant, Inginer structural, Inginerie

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Bilfinger Tebodin pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Bilfinger Tebodin pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Bilfinger Tebodin locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?