Structural Engineering II

La AECOM, oferim o lume mai bună.

Credem că infrastructura creează oportunități pentru toată lumea. Fie că este vorba despre îmbunătățirea navetei, menținerea luminilor aprinse, oferirea accesului la apă curată sau transformarea orizontului, munca noastră ajută oamenii și comunitățile să prospere.

Clienții noștri au încredere în noi pentru a aduce împreună cei mai buni oameni, idei, expertiză tehnică și soluții digitale pentru munca noastră în transport, clădiri, apă, mediu și energie nouă. Suntem o echipă globală – 47.000 de persoane – conduse de un scop comun de a oferi o lume mai bună.

Aici, vei avea libertatea de a crește într-o lume a oportunităților.

Vă vom oferi flexibilitatea de care aveți nevoie pentru a vă face cel mai bun lucru cu opțiuni de lucru hibride. Indiferent dacă lucrați dintr-un birou AECOM, dintr-o locație îndepărtată sau dintr-un client, veți lucra într-un mediu dinamic în care sunt susținute integritatea, spiritul antreprenorial și mentalitatea de pionierat.

Ne veți ajuta să promovăm o cultură a echității, diversității și incluziunii – un loc de muncă sigur și respectuos, unde invităm pe toți să-și aducă întregul sine la muncă folosind talentele, mediile și expertiza lor unice pentru a crea rezultate de transformare pentru clienții noștri.

Vă vom încuraja să vă dezvoltați și să vă dezvoltați cariera alături de noi prin programele noastre de dezvoltare tehnică și profesională și diverse oportunități de carieră. Credem în leadership la toate nivelurile. Indiferent de locul în care vă aflați în organizație, puteți avea un impact de durată asupra proiectelor la care lucrați, asupra echipelor și comitetelor la care vă alăturați și asupra afacerii noastre.

Oferim salarii și beneficii competitive, programe de bunăstare pentru a vă sprijini pe dumneavoastră și familia dvs. și resursele de dezvoltare de care aveți nevoie pentru a vă avansa în carieră.

Când vă alăturați nouă, vă veți conecta și colabora cu o rețea globală de experți – planificatori, designeri, ingineri, oameni de știință, consultanți, manageri de programe și construcții – conducând schimbarea către un viitor mai durabil și mai echitabil. Alăturați-vă nouă și să începem.

Responsabilitati:

  • Participați la calculul structural și proiectarea proiectelor dvs.
  • Vă veți asigura că proiectele care vi se vor atribui vor fi executate în conformitate cu sistemul nostru de calitate.
  • Îmbunătățiți un proces de proiectare integrat, analizând transversal diferitele discipline implicate.
  • Raspunde dorintelor si nevoilor clientului.
  • Fiți la curent cu standardele, liniile directoare și noile tehnici și evoluții din disciplina dvs. și raportați-le membrilor echipei sau colegilor.
  • Lucrați împreună cu colegii, partenerii externi (cum ar fi arhitecții, alte discipline de design etc.) și clienții într-un mod constructiv.

Aveți o mentalitate internațională și colaborați cu birourile noastre din străinătate pentru anumite sarcini de inginerie și luați acțiunile necesare pentru a garanta calitatea cerută a proiectelor.

Cerințe:

  • Sunteți un inginer civil/constructor calificat, care deține cel puțin o diplomă de master.
  • Aveți cel puțin 3 ani de experiență tehnică relevantă în proiecte de inginerie structurală în calcularea și proiectarea diferitelor tipuri de structuri din beton și oțel.
  • Ati fost implicat in proiecte cu sediul in afara Romaniei proiecte localizate reprezinta un avantaj
  • Aveți experiență în utilizarea software-ului Revit sau Advance Steel, este un plus
  • Ai bune abilități de comunicare.
  • Cunoaștere înaltă a limbii engleze pentru citit, scris și vorbit.

Vă vom oferi flexibilitatea de care aveți nevoie pentru a vă face cel mai bun lucru. Indiferent dacă lucrați dintr-un birou AECOM, dintr-o locație îndepărtată sau dintr-un client, veți lucra într-un mediu dinamic în care sunt susținute integritatea, spiritul antreprenorial și mentalitatea de pionierat.

Odată cu accelerarea investițiilor în infrastructură la nivel mondial, serviciile noastre sunt la mare căutare și nu a existat niciodată un moment mai bun pentru a fi la AECOM! Alăturați-vă nouă și veți beneficia de toate beneficiile de a face parte dintr-o companie globală, cotată la bursă – acces la tehnologie și gândire de vârf în industrie și muncă de transformare cu impact mare și flexibilitate în muncă.

AECOM oferă o gamă largă de programe de compensare și beneficii pentru a răspunde nevoilor diverse ale angajaților noștri și ale familiilor acestora. De asemenea, oferim un program solid de bunăstare globală. Suntem firma de infrastructură globală de încredere din lume și suntem împreună în asta – creșterea și succesul dumneavoastră sunt și ale noastre.

În calitate de angajator cu șanse egale, credem în potențialul fiecărei persoane și te vom ajuta să-l atingi pe al tău.

Alăturați-vă nouă și să începem.

ReqID:J10075133

Linie de activitate: Inginerie construcții

Grup de afaceri: DCS

Unitatea de afaceri strategică: Capabilități de întreprindere

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la AECOM pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la AECOM pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are AECOM locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?