Profilul colegului nostru

  • Absolvent studii superioare (profil tehnic) si un minim de 2-3 ani experienta de conducere de echipe intr-un mediu industrial; / Absolvent studii medii (profil tehnic) si un minim de 3-5 ani experienta de conducere de echipe intr-un mediu industrial;
  • Persoana dinamica, proactiva si cu bune abilitati in organizarea, coordonarea si functionarea activitatii de productie
  • Cunostinte limba engleza
  • Aplicare concepte de Lean manufacturing / Six sigma / Blackbelt / Lean Expert constitue avantaj (Kaizen, 5S, Poka-Yoke, Kanban)
  • Preferabil cunostinte SAP
  • Foarte bune abilitati de comunicare, leadership.

Descrierea jobului

Responsabilitatile pozitiei

  • coordoneaza activitatea grupului de module de productie in vederea atingerii tintelor de productie pe schimburile gestionate
  • planifica activitatea  inter-operationala in cadrul modululelor si optimizarea volumelor zilnice de productie
  • realoca resursele necesare in vederea atingerii tintelor de productie, odata cu respectarea secventei de Kanban in interiorul modulului
  • semnaleaza a problemele aparute in timpul executiei programului zilnic de productie, propunerea si urmarirea realizarii
  • ia masurile necesare in vederea asigurarii calitatii productiei;
  • aloca resursele necesare in vederea minimizarii riscului de defect la client
  • centralizeaza lunar datele privind planificarile si realizarile de productie;
  • masoara zilnic si raporteaza in organizatie performantele departamentului;
  • motiveaza personalul din departament in vederea identificarii si implementarii ideilor menite sa imbunatateasca rezultatele departamentului sau conditiile de munca ale angajatilor.
  • gestioneaza procesele de evaluare a necesarului de personal din propria subordine, de alocare de sarcini si responsabilitati.

Oferta noastra

  • Perspectiva unei cariere intr-o companie multinationala de succes din industria auto
  • Onboarding si programe de training intr-o echipa dinamica si motivata pentru a putea performa la capacitati maxime
  • Mediu de lucru placut si dinamic, deoarece nimic nu este mai important decat sa ne simtim bine la locul de munca
  • Salariu corelat cu experienta, deoarece suntem una dintre companiile care stiu sa rasplateasca pe masura angajatii
  • Posibilitatea de a te implica in proiecte foarte dinamice, extrem de interesante, care prin dezvoltarea lor ajuta compania sa devina lider pe piata industriei auto.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Tenneco (former Federal-Mogul) pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Tenneco (former Federal-Mogul) pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Tenneco (former Federal-Mogul) locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?