Supervizor Depozit Logistic

Ai lucrat într-undepozit logistic, dehipermarketsaudepartament logistic?
Eștientuziasmatsăconduci echipași să o îndrumispre rezultate?
Îți placesărezolvi problemelecare apar între membrii echipei și să le eviți pe viitor?

Atunci esti unbun(ă) coleg(ă)pentuechipa clientului nostru.

BENEFICII
Salariudebază motivant;
Tichetedemasă;
PrimedePaște și Crăciun;
Decont concediu;
Decontare transport casă(peste 5 km);
Abonament clinică medicală;
Bonusuri lunaredeperformanță;
Contract perioadă nedeterminată.

Poți fi CANDIDATUL IDEAL dacă ai:

  • Studii medii,studiile superioare reprezintă un avantaj;

  • Experiență practicăîndepartamentuldelogistică, depozit fabrică, hypermarketsauplatformă logistică;

  • Coordonat, 3 sau mai mulți colegicărora le-ai trasat sarcini zilnice sau săptămânale;

  • Ai lucrat cuindicatori de performanțăpe care i-aiurmărit;

  • Permiscategoria B;

  • Abilitatea să fiișef prin exemplu.Știi săgestionezi o situație tensionată, săo dezamorsezi și te asiguri căva fi evitatăîn viitor. Știi săinteracționezi cu departamentele celelalte și săcomunici eficientcu ceilalți șefi din cadrul companiei;

  • Abilități comportamentale debun organizator, cuabilități de comunicare și ogândire analitică;

  • Cunostințe tehnice:

    • pachetMicrosoft Office (Word, Excel);

    • limba engleză sau experiențăcu un soft de gestiune reprezintă un avantaj.

Responsabilități și beneficii:

  • Încarcarea camioanelor „în siguranta, în timp, calitativ, în plin”;

  • Ai atribuții și responsabilități pe linie de protecția muncii;

  • Organizezi și coordonezi livrările la timp, răspunzi de desfășurarea în condiții optime a operațiunilor de încărcare a mărfurilor conform programărilor;

  • Operezi în sistemul intern, operațiunile de începere și finalizare a încărcărilor;

  • Verifici și validezi . cantitativ și calitativ mărfurile încărcate conform dispoziției de încărcare. Faci fotografii la mărfurile livrate în camioane și le arhiveziîn sistemul informatic;

  • Informezi și comunici către departamentul comercial și avizare, orice modificare de mărfuri care nu pot fi livrate din motive obiective;

  • Organizezi stivuitoriștii pe ture și delegi fiecăruia atribuții pentru a desfășura activitatea în condiții normale;

  • Monitorizezi și validezi programul de lucru pentru fiecare om din subordine și transmiți lunar pontajul către Managerul de Depozit. Aprobi cererile de . pentru stivuitoriști;

  • Monitorizezi și îmbunătătești Indicatorii de Performanțăpentru fiecare stivuitorist și transmiți lunar raportul către Managerul de Depozit.

  • Verifici și răspunzi pentru reclamatțile sosite de la clienți către Customer Service;

  • Urmărești și monitorizezi zonele de unde se fac livrările din depozit, respecți indicațiile gestionarului și procedura FIFO;

  • Asiguri întreținerea și utilizarea corectăa echipamentelor și utilajelor din dotare. Urmărești și asiguri starea de ordine și curațenie pe platoul logistic și toate celelalte locuri de depozitare de bunuri din interiorul fabricii în colaborare cu gestionarul;

  • Asiguri suport logistic gestionarului pentru recepționarea mărfurilor și aranjarea lor în depozit;

  • Înlocuiești și preiei atribuțiile gestionarului când este cazul;

  • Răspunzi de respectarea Regulamentului de Ordine Interioarăși a deciziilor Interne de către personalul din subordine;

  • Faci propuneri de acțiuni corective către Managerul de Depozit:

  • Colaborezi cu departamentele fabricii, cu reprezentanții de vânzări și cu reprezentanții firmelor subcontractante în scopul organizării operațiunilor de livrare și alte acțiuni de mentenanță;

  • Asiguri instruirea personalului din subordine din punct de vedere al normelor de Sănătate și Securitate în Munca.

Clientul nostru este ocompanie multinaționalăcu ocompetență tehnică înaltăcare oferă în pachetul standard de angajare pentru această poziție:

  • Salariudebază motivant;

  • Tichetedemasă;

  • PrimedePaște și Crăciun;

  • Decont concediu;

  • Decontare transport(distanță peste 5 km);

  • Abonament clinicămedicală;

  • Bonusuri lunaredeperformanță;

  • Contract perioadă nedeterminată.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Premian Services Consult pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Premian Services Consult pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Premian Services Consult locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?