Supervizor Productie

Candidatul ideal:

- absolvent studii superioare tehnice (Mecanica sau TCM);
- experienta relevanta in coordonarea activitatii de productie in companii din domeniul industrial;
- limba engleza nivel conversational;
- bune cunostinte pachet MS Office;
- capacitate de a rezolva problemele, putere de decizie si asumarea de responsabilitati;
- persoana pozitiva, flexibila, orientata catre rezulate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

1) Coordoneaza intreaga activitate de productie pe grupurile de utilaje alocate;
2) Supervizeaza si monitorizeaza activitatea operatorilor CNC alocati pe grupurile de utilaje de care este responsabil;
3) Monitorizeaza performantele liniilor de productie, propune masuri de imbunatatire;
4) Utilizeaza la maximum capacitatea de productie, minimizeaza pierderile de productie ;
5) Reduce costurile de productie (scule, materiale auxiliare, consumabile, echipament de protectie);
6) Efectueaza corect toate inregistrarile prevazute in procedurile de lucru (inregistrari privind calitatea, intretinerea preventiva, raportarea orelor lucrate, etc);
7) Relocheaza operatorii pe utilaje in functie de cerintele productiei, instruieste operatorii CNC de a lucra pe mai multe utilaje, pentru asigurarea fluxului de productie;
8) Asigura respectarea incarcarii utilajelor, conform listelor emise de departamentul planificare productie;
9) Urmareste eficienta muncii in sectoarele de productie ; se asigura de faptul ca operatorii respecta listele de planificare, ia deciziile necesare in cazul in care apar variatii sau abateri de la acestea) ;
10) Asigura asistenta tehnica pe fluxul de productie, verifica daca aspectele tehnice sunt executate conform standardelor tehnice ;
11) Efectueaza si verifica pontajele personalului din subordine in sistemul UCMS;
12) Organizeaza acordarea concediului de odihna si a zilelor libere pentru personalul din subordine;
13) Asigura un climat de comunicare si incurajare a initiativei care sa contribuie la indeplinirea obiectivelor stabilite;
14) Evalueaza periodic activitatea personalului din subordine, propune planuri de instruire/dezvoltare pentru acestia.
15) Participa la solutionarea conflictelor de munca, a plangerilor angajatilor din subordine, mentine o comunicare optima cu acestia.

Descrierea companiei

IG Watteeuw este o companie multinationala cu capital Belgian, din platforma BMT Romania. Filiala din Iasi s-a infiintat in anul, sub numele de BMT Romania si s-a dezvoltat continuu; in anul 1997 compania s-a divizat in 3 firme distincte: IG Watteeuw, CNUD EFCO si BMT Aerospace Romania. IG Watteeuw Romania produce roti dintate si componente pentru cutii de viteza, transmisii pentru trenuri, metrouri, compresoare, vapoare si alte echipamente industriale de inalta precizie, adresate clientilor de notorietate din piata externa. Compania IG Watteeuw, cea mai mare firma din platfoma BMT, are in acest an o echipa fiind formata din 450 de angajati, cu plan de dezvoltare in urmatorii ani. Detinem si utilizam echipamente CNC de ultima generatie si personal cu cel mai inalt nivel de calificare si cunostinte. Ne focusam pe continua inovare, imbunatatire si standardizarea proceselor pentru a aduce mai multa valoare companiei noastre. Angajatii companiei beneficiaza de autonomie intr-un mediu de lucru bazat pe calitate, productivitate, securitate si inspiratie. Dezvoltarea, cresterea nivelului de cunostinte, flexibilizarea, implicarea, deschiderea si respectul reprezinta cheia catre obtinerea unei afaceri stabile si a excelentei operationale.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IG WATTEEUW ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IG WATTEEUW ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IG WATTEEUW ROMANIA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?