Supply Chain Process Analyst

În calitate de analist de proces al lanțului de aprovizionare, veți dezvolta și gestiona o gamă de raportare, asistență și monitorizare a proceselor de creare, întreținere și guvernare a benzilor care sprijină benzile internaționale și interne pentru activitățile de gestionare a benzilor afiliate, furnizorilor, clienților și inter-site.

Accentul principal al rolului va fi pe activitățile care implică configurarea și întreținerea specificațiilor de date ale benzii în Sistemul de management al benzilor (SAP TM). Aceasta va include extragerea de informații specifice privind benzile și tarifele care vor fi furnizate pentru a sprijini sistemele și procesele de plată a transportului de marfă, precum și utilizarea instrumentelor de analiză a datelor pentru controalele de guvernare.

Responsabilitati cheie:

  • Furnizați rezumatul stării creării benzii de către fiecare unitate de afaceri/regiune în orice moment
  • Ajută solicitanții de benzi să folosească eficient instrumentele de creare a benzii, ca al treilea nivel de asistență
  • Asigurați urmărirea performanței a timpului de creare a benzii, a costului și a caracterului complet
  • Monitorizați performanța pentru a asigura continuitatea creării benzii
  • Asigurați formarea continuă, capacitatea și îndrumarea solicitanților și contribuitorilor de bandă
  • Intrări în standardele globale și potrivirea lor pentru utilizare și adoptare
  • Oferiți asistență la nivel înalt pentru configurarea sistemului
  • Sprijin în execuția procesului de guvernare și suport pentru întreținerea benzii
  • Reaplicați cele mai bune practici.
  • Colaborați cu alte funcții din cadrul companiei
  • Participați la un proces de management al schimbării eficient și eficient
  • Urmăriți crearea benzii de finalizare la timp
  • Participați la comitetele globale și regionale ale benzilor

Devenind parte a P&G, veți beneficia de:

  • Pachet salarial competitiv, bonus anual si bonus de concediu
  • Asigurare medicală privată și asigurare de viață și asigurare de accident 24 de ore
  • Plan de deținere a acțiunilor - aveți posibilitatea de a cumpăra acțiuni P&G cotate la Bursa de Valori din New York pentru a participa la profiturile companiei, iar compania va egala o parte din investiții
  • Program de lucru flexibil și opțiune hibridă Lucru de acasă/Munca de la birou
  • Alocație de masă și acces la cantina noastră privată
  • Program sportiv – vă va permite să rambursați activitățile sportive
  • Dental & Glasses Plan - vă va permite să rambursați îngrijirea dentară și oftalmologică
  • Acces la o varietate de platforme de învățare și dezvoltare, inclusiv Bookster, LinkedIn Learning, Harvard Business Review etc.
  • Fructe proaspete în fiecare zi la birou
  • Programul de asistență pentru angajați – îndrumări confidențiale ale experților și sprijin specializat în orice problemă de muncă, bunăstare, emoțională, financiară, fizică sau de familie.
  • Sprijin de maternitate/ paternitate - protectie salariala suplimentara in timpul concediului de maternitate si concediu de paternitate suplimentar.

Calificări

Cunoștințe, abilități și experiență necesare pentru succes :

  • diplomă de licență sau superioară;
  • Capacități și cunoștințe despre instrumente de analiză a datelor (DOMO, Power BI)
  • Cunoștințe SAP R3 / SAP S4
  • Comandă avansată în limba engleză
  • Instrumente Microsoft Office (Outlook, Teams, XLS)
  • Cunoașterea operațiunilor de transport ar fi de preferat

Este bine sa ai:

  • Cunoștințe în procesul de management al benzilor
  • Cunoașterea procesului de planificare și execuție a transportului
  • Cunoașterea integrărilor între managementul benzilor și planificare, execuție și plată

Despre noi:

Producem mărci recunoscute la nivel global și creștem cei mai buni lideri de afaceri din industrie. Cu un portofoliu de mărci de încredere la fel de divers ca al nostru, este esențial că liderii noștri sunt capabili să conducă cu curaj gama largă de mărci, categorii și funcții. Servim consumatorii din întreaga lume cu unul dintre cele mai puternice portofolii de mărci de încredere, de calitate, lider, inclusiv Always®, Ariel®, Gillette®, Head & Shoulders®, Herbal Essences®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, și altele. Comunitatea noastră include operațiuni în aproximativ 70 de țări din întreaga lume.

Vizitați http://www.pg.com pentru a afla mai multe.

Consumatorii noștri sunt diverși, iar talentele noastre - pe plan intern - oglindesc această diversitate pentru a o servi cel mai bine. De aceea, ne angajăm să construim o cultură câștigătoare bazată pe Incluziune, iar candidatul nostru ideal este pasionat de același principiu: vă veți alătura efortului nostru zilnic de a fi „în contact”, astfel încât să creăm mărci și produse pentru a îmbunătăți viața oamenilor. consumatorii lumii acum și în viitor. Vrem să ne inspiri cu ideile tale proaspete și cu abordarea productivă.

Ne angajăm să oferim șanse egale în angajare. Nu facem discriminări împotriva persoanelor pe baza de rasă, culoare, sex, vârstă, origine națională, religie, orientare sexuală, identitate sau expresie de gen, stare civilă, cetățenie, dizabilitate, statut de veteran, statut HIV/SIDA sau orice alt statut legal. factor protejat.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Procter & Gamble pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Procter & Gamble pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Procter & Gamble locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?