Supply Planning Specialist

Vrei să-ți construiești un viitor mai puternic și mai durabil și să-ți cultivi cariera? Alăturați-vă echipei globale Cargill de 155.000 de angajați care se angajează în modalități sigure, responsabile și durabile de a hrăni lumea. Această poziție se află în afacerea Cargill în domeniul nutriției și sănătății animalelor, unde îmbunătățim viețile printr-o nutriție mai bună. Echipa noastră cercetează, inovează și creează soluții care oferă rezultate sănătoase pentru clienții noștri.

Scopul și impactul postului

Specialistul în planificarea aprovizionării va coordona strategiile lanțului de aprovizionare pe termen lung în rețele pentru a aborda problemele de capacitate și deciziile privind locația producției în sprijinul obiectivelor de afaceri. În acest rol, veți monitoriza indicatorii cheie de performanță în planificarea afacerii integrate, costul de servire a datelor de performanță și veți ajuta la coordonarea echipelor de lucru interfuncționale pentru a îndeplini standarde înalte de servicii pentru clienți.

Responsabilități cheie
  • Creați un plan de cerințe și un plan de aprovizionare pe termen lung pentru produsele și locațiile atribuite ca intrare pentru ciclul integrat de planificare a afacerii.
  • Participați la stabilirea țintelor pentru parametrii de planificare a stocurilor.
  • Elaborați planuri de acoperire a decalajelor în timpul lipsei de stoc.
  • Generați și executați în mod independent stocurile de ciclu și planurile de stoc de siguranță pentru produsul sau locația atribuită, folosind intrările aprobate ale planului de aprovizionare.
  • Gestionați în mod independent problemele complexe, cu o supraveghere minimă, în timp ce escaladați doar cele mai complexe probleme către personalul corespunzător.
  • Alte sarcini, așa cum sunt atribuite
Calificări Calificări

minime
  • Licență într-un domeniu similar sau experiență echivalentă
  • Minim patru ani de experiență în muncă (planificarea aprovizionării, planificarea producției, lanțul de aprovizionare etc.)
  • Cunoașterea limbii engleze – nivel avansat
  • Excelente abilități de comunicare și negociere
  • Suita MS Office
Calificări preferate
  • Cunoștințe SAP
Oferta noastră Oferim

un mediu internațional stimulativ în ritm rapid, care vă va extinde abilitățile și vă va canaliza talentele. De asemenea, oferim salarii competitive și beneficii combinate cu oportunități remarcabile de dezvoltare a carierei într-una dintre cele mai mari și mai solide companii private din lume.

Interesat? Atunci asigurați-vă că ne trimiteți CV-ul și scrisoarea de intenție în limba engleză astăzi:

Urmărește-ne pe LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/cargill

Cargill se angajează să fie un angajator incluziv. Faceți clic aici pentru a afla mai multe https://careers.cargill.com/diversity/

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Cargill pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Cargill pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Cargill locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?