Support Specialist Pricing

Candidatul ideal

  • Experienta de minim 2 ani in analiza financiara, comerciala sau lucrul in domeniul retailului farmaceutic;
  • Studii superioare finalizate in domeniul financiar sau arii congruente;
  • Orientare spre rezultate, bune abilitati de lucru cu cifrele si atentie sporita asupra acestora– micile detalii care fac diferenta sunt calea spre succes in Promo&Pricing!
  • Nivel de dezvoltare superior al competentelor de: gandire analitica, rezolvarea problemelor, luarea deciziilor in termen scurt de timp, grad crescut de asumare a propriei munci;
  • Abilitatea de a lucra independent, cat si in echipa, deschidere catre acordarea de suport colegilor – Punem pret pe colegialitate si incredere!
  • Atitudine de self-starter si proactivitate demonstrate in proiecte deja realizate;
  • Nivel mediu-avansat in Excel si cu dorinta de a excela in acest instrument de lucru;
  • Limba engleza – scris si vorbit cursiv.

Descrierea jobului

  • Clasifica si stabileste toti parametrii necesari din punct de vedere pricing pentru produsele noi listate in conformitate cu manualul de pricing;
  • Verifica incadrarea si toti parametrii setati din punct de vedere pricing pentru produsele active in sistem, conform manualului de pricing;
  • Colecteaza parametrii necesari in determinarea rolului categoriei si a rolului produselor in baza datelor tranzactionate;
  • Verifica periodic rolul si importanta categoriilor conform manualului de pricing si face recomandari de reincadrare daca este cazul, insotite de analiza impactului asupra volumelor, vanzarilor si marjei;
  • Verifica periodic rolul produselor in cadrul categoriei si face recomandari de reincadrare daca este cazul, insotite de analiza impactului asupra volumelor, vanzarilor si marjei;
  • Analizeaza impactul modificarilor de pret in volume, vanzari si marja la toate nivelele de granularitate;
  • Intocmeste rapoarte comparative cu estimarile initiale pentru toate actiunile promotionale.

Descrierea companiei

A&D Pharma este cel mai mare grup farmaceutic din Romania care include compania Mediplus - lider national in distributie de produse farmaceutice si parafarmaceutice, Sensiblu si Punkt - lanturile de farmacii cu acoperire nationala, A&D Pharma Marketing&Sales si fundatia Sensiblu ce se implica activ in proiecte sociale.
Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea!
Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la A&D Pharma - Dr.Max Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la A&D Pharma - Dr.Max Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are A&D Pharma - Dr.Max Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?