SW Developer with Connectivity

Dezvoltator SW cu conectivitate - Telematică

Prezentarea generală a companiei

Wipro Ltd. este o companie de consultanță și tehnologie a informației lider la nivel mondial, cu peste 230.000 de angajați dedicați care deservesc clienții de pe șase continente. Valorificăm puterea calculului cognitiv, a hiper-automatizării, a roboticii, a cloud-ului, a analizei și a tehnologiilor emergente pentru a ne ajuta clienții să se adapteze la lumea digitală și să-i facă să aibă succes. Împreună, descoperim idei și conectăm punctele pentru a construi un viitor mai bun și îndrăzneț.

Divizia de inginerie și cercetare și dezvoltare a Wipro construiește în România un nou Centru de excelență. Lucrăm pe produse conectate (mașina viitorului, AV/EV), platforme cloud și de date, industria 4.0.

Vrei să te bucuri de oportunitățile într-o echipă nouă și în creștere? Vom crește echipa la câteva sute de ingineri în următorii câțiva ani.

Ești flexibil, dornic să înveți și să lucrezi în noile tehnologii? Avem multe proiecte, traininguri și oportunități de a învăța și de a crește.

Vă bucurați de flexibilitate, de capacitatea de a lucra între confortul casei dumneavoastră și un birou de top? Wipro are cele mai tari birouri în două dintre cele mai bune locații din București și Timișoara, precum și flexibilitate de a-ți alege propriul program.

Primim oamenii care sunt curioși, flexibili și mereu gata să învețe lucruri noi, deoarece ne mândrim cu tehnologiile de la niște mentori uimitori și care sunt capabili să ne învețe lucruri noi, pe măsură ce apreciem și recompensăm experiența.

Descrierea proiectului:

Produsul dezvoltat în colaborare cu unul dintre partenerii noștri cheie, este noua generație de cutie telematică care implementează funcționalități de apel de urgență și permite conectivitate în interiorul vehiculului.

Oferă o varietate de servicii conectate pentru a controla și monitoriza vehiculul de la distanță, aducând astfel conceptul „Internet of Things” în vehicul. Conectivitatea este asigurată de smart-modem 4G/LTE.

Responsabilitatile locului de munca:

  • Crearea si implementarea specificatiilor functionale
  • Proiectare și implementare de soluții software încorporate
  • Analiza cerințelor SW
  • Crearea si actualizarea descrierilor modulelor
  • Planificarea si executarea testelor modulelor
  • Urmărirea remedierii defecțiunilor software
  • Sprijinirea proceselor de dezvoltare de software după SPICE auto și ISO26262, acolo unde este cazul
  • Sprijinirea și îmbunătățirea metodelor și instrumentelor de dezvoltare
  • Schimb tehnic intens cu colegii și clienții

Abilitati cerute:

  • Programare C++ profesională și de înaltă calitate (inclusiv concepte OOP)
  • Experiență în dezvoltarea mai multor fire/procese multiple
  • Cunoștințe protocoale de rețea (WiFi; Bluetooth)
  • Experiență cu sistemele de management al versiunilor software (GIT, SVN)
  • Experiență în Linux și/sau Android
  • Utilizarea mediului YOCTO

Este bine sa ai:

  • Cunoștințe bune de programare cu C#, Java în plus față de C++
  • Experiență în dezvoltarea de software pentru sisteme încorporate auto
  • A folosit orice comunicare între procese, cum ar fi D-Bus
  • Cunoașterea UML (Limbaj de modelare unificat, de exemplu arhitect de întreprindere)
  • Cunoștințe bune despre instrumentele de urmărire, cum ar fi Atlassian/Jira
  • Familiarizat cu metodologiile Agile/Scrum
  • Se preferă experiență în aplicații telematice (gestionarea modemului și servicii).
  • Se preferă experiență în tehnologia WiFi
  • Familiaritate cu regulile de codificare MISRA
  • Se preferă experiență în rețelele FOSS Linux Components SW
  • Connman
  • Wpa_supplicant
  • Hostapd
  • Iptables
  • Regulile IP
  • Tcpdump
  • Wireshark

Oferta noastra:

  • Oportunități excelente de dezvoltare a carierei, lucrând în proiecte provocatoare și folosind unele dintre cele mai bune tehnologii;
  • Un mediu de lucru internațional și multicultural, într-o companie prestigioasă și în creștere;
  • Să faci parte dintr-o echipă tânără, dinamică și motivată;
  • Oportunități de învățare continuă și în ritm propriu pentru a vă îmbunătăți abilitățile profesionale și soft;
  • Pachet de compensare competitiv, inclusiv bonusuri de performanță și de vacanță;
  • Pachet puternic de beneficii flexibil, pe care îl puteți adapta propriilor nevoi;
  • Asigurare de prime pentru servicii medicale;
  • Timp de lucru și locație flexibile, inclusiv unele dintre cele mai tari birouri;
  • Atmosferă prietenoasă și relaxată și cultura companiei.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Wipro Technologies pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Wipro Technologies pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Wipro Technologies locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?