System Administrator

Responsabilitati:

Monitorizează performanța și întreține sistemele conform cerințelor.

Administrarea mediului virtual.

Administrarea soluției centralizate de backup.

Administrarea solutiilor de arhivare.

Administrarea serverelor de fișiere.

Cerințe:

Experiență dovedită ca administrator de sistem.

Bune cunoștințe de administrare pentru Windows Server 2012R2, 2016, 2019.

Experiență cu Microsoft Failover Clustering.

Experiență cu medii de virtualizare; Cunoștințele profunde Hyper-V reprezintă un avantaj

Experiență cu soluții de backup centralizate.

Cunoștințe cu soluții de arhivare a fișierelor și e-mailurilor - Avantaj.

Cunoștințe în administrarea stocării – Avantaj.

Cunoștințe generale de rețele și baze de date.

Abilitatea de a crea scripturi pentru automatizare – Avantaj.

Limba engleză – abilități avansate

Abilități IT puternice.

Agil, gândindu-se din cutie.

Bune abilități de comunicare.

Foarte responsabil și precis, acordând atenție detaliilor.

Lucrător în echipă și învață rapid.

Ingeniozitate și atitudine de rezolvare a problemelor.

Beneficii:

Flexibilitate

  • începeți să lucrați în fiecare zi la orice oră între orele 7:30-10:00;
  • sunt de acord cu managerul tau si ar trebui sa fii la birou max 1 zi/saptamana!
  • munca hibridă este normală la noi!

Echilibru între viață și profesie

  • până la 30 de zile de vacanță în funcție de experiența dvs. de lucru;
  • zile gratuite plătite pentru evenimente speciale din viața ta;
  • birthday off - sărbătorește momente speciale alături de cei dragi;
  • zi liberă personală - sarcinile neprevăzute la domiciliu apar întotdeauna;
  • zi liberă de studiu - fii cel mai bun din tine și promovează orice examen profesional;
  • asigurare medicală - știm că un simplu abonament ar putea să nu fie întotdeauna suficient; vă puteți alege furnizorul, urmați-vă medicul preferat!
  • asigurare de accidente - suntem pregatiti sa trecem chiar si prin cele mai neplacute momente;
  • antrenamente de bunăstare - lăsați specialiștii să vă ghideze pentru a fi cel mai bun în mintea și corpul dumneavoastră.

Sprijin financiar

  • 13 salarii/an, indiferent când veniți la bord (proratat);
  • indemnizație pentru evenimente speciale;
  • rate speciale la produsele și serviciile bancare;
  • tichete de masă.

Antrenament și dezvoltare

  • inducție garantată – astfel încât să te simți în largul tău chiar dacă nu ești încă bancher;
  • Buddy-ul tău dedicat – cei mai experimentați și entuziaști colegi te vor însoți în primele săptămâni cu noi;
  • plan de instruire – discutați cu managerii dvs. și participați la o călătorie de învățare potrivită nevoilor dvs.;
  • acces la un ton de sesiuni de antrenament online – gratuit, ori de câte ori aveți cel mai bun timp pentru a învăța;
  • prietenie necondiționată cu Bookster.
  • o platformă de comunicare internă – suntem o echipă de prieteni și ne ținem aproape; deci interacțiunea informală este la îndemână.

Facem recrutări!

Toate CV-urile sunt păstrate confidențiale.

Doar candidații selectați vor fi contactați pentru interviu.

Ne-am bucura să te avem pe listă!

Succes!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Alpha Bank Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Alpha Bank Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Alpha Bank Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?