System Administrator + Database Administrator (m/f/d)

START

de acum

RESPONSABILITĂȚIILE DVS

  • Gestionarea, întreținerea și monitorizarea MSSQL 2019 HA Cluster.
  • Dezvoltarea și implementarea de noi caracteristici de baze de date
  • Suport pentru utilizatori Windows de nivel 1 și 2 prin telefon și sistem intern de bilete
  • Instalarea, configurarea și depanarea aplicațiilor utilizate intern
  • Administrarea de bază a serverelor Windows
  • Lansare și întreținere stație de lucru / laptop
  • Lansări de aplicații și întreținere folosind un server de distribuție software
  • Crearea și menținerea documentației în limba engleză

PROFILUL TAU

  • Experiență cu mediul MSSQL: cel puțin 2,3 ani într-un mediu productiv
  • Experiență de lucru în mediul IT, de preferință în zona de asistență pentru utilizatori
  • Cunoștințe de bază despre serverele Windows și mediul de domeniu
  • Dispuși să învețe
  • Bune abilități de comunicare
  • Jucător în echipă
  • Cunoașterea limbii engleze oral și scris
  • Cunoștințele de bază de germană reprezintă un avantaj
  • Cunoștințele în C# și cu Git și GitLab sunt benefice
  • Abilitatea de a scrie interogări, proceduri etc. în SQL și T-SQL

BENEFICIILE DVS

  • Creăm mai multă flexibilitate pentru dvs. - Program de lucru adaptabil
  • Vă sprijinim strategia de carieră - Traininguri profesionale și mari oportunități de creștere profesională
  • Vă asigurăm timpul de vacanță – Zile suplimentare de vacanță
  • Avem grija de sanatatea ta – Pachet medical privat complet
  • Oferim suplimente salariale atractive – Bucurați-vă de timpul dvs. de bonus!
  • Vă susținem bunăstarea - Oferte de sport și wellness

A LUA LEGATURA

Timea Kovacs

[email protected]

+ 40 (0) 364 434 – 717

ARRK Engineering face parte din grupul internațional ARRK și este specializată în toate serviciile legate de dezvoltarea de produse. În cadrul Grupului ARRK implementăm dezvoltarea de produse de la inginerie virtuală la prototipuri și producție de volum redus.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ARRK Research & Development SRL Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ARRK Research & Development SRL Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ARRK Research & Development SRL Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?