System Administrator

Ce credem că veți avea nevoie pentru a avea succes:
• 3 ani+ experiență ca inginer de sistem sau echivalent;
• Cunoștințe de administrare a sistemelor Windows;
• Cunoștințe de bază în administrarea sistemului Linux;
• Experiență de întreținere a infrastructurii (on premise), virtualizare
(Hyper-V);
• Experiență de administrare Microsoft 365;
• Rețea (VPN, DNS, port forwarding);
• Abilități de bază de diagnosticare hardware;
• Fluent în limba engleză.
Bine de a avea, dar nu este obligatoriu:
• experiență în infrastructura cloud AWS
• experiență Kafka sau Kinesis;
• Experiență în automatizarea sistemelor;
• Infrastructură ca cod (IAC): experiență Terraform;
• Experiență de lucru cu firewall-uri SonicWall;
• Experiență de scripting.
Responsabilitati:
• Mentinerea, backupul si imbunatatirea infrastructurii existente;
• Dezvoltați instrumente pentru a ne îmbunătăți capacitatea de a implementa rapid și de a
monitoriza în mod eficient aplicațiile personalizate într-un Windows on-premise și ulterior în cloud;
• Asistență la lansarea și implementarea noilor caracteristici și
instalări ale produselor pentru a facilita repetarea noastră rapidă și creșterea constantă;
• Gestionați utilizatorii și grupurile Active Directory;
• Gestionați și creați insigne de identitate;
Ce oferim:
• Salariu competitiv bazat pe experienta;
• Climat de lucru favorabil cu practici de lucru flexibile;
• Tichete de prânz - de 20 RON fiecare;
• O zi liberă suplimentară la ziua de naștere a angajaților;
• Zile libere suplimentare după 3, 5, 8, 10 ani de angajare (de exemplu,
după 3 ani cu noi veți avea 23 de zile de concediu pe an :) )
• Asigurare de sănătate;
• Jocuri de societate, zona de relaxare la birou;
• Bookster;
• Cafea, fructe si pizza la birou;
• Facilități sportive (7 Card - 50 RON);
• Evenimente extraordinare regulate în echipă;
• Petrecere de Craciun;
Despre noi:
Feel IT Services oferă servicii de design și dezvoltare web,
soluții desktop și mobile, servicii gestionate și asistență pentru întreținere
clienților de gamă medie, aflați în zone precum Franța, Belgia și Elveția.
Cu sediul central la Paris și o echipă puternică și ambițioasă de R&D și suport
cu sediul în România, putem adăuga valoare reală proiectelor dumneavoastră, atât în ​​dezvoltare, cât
și în întreținere.
Misiunea noastră este să ne ajutăm clienții să devină mai profitați în
proiectele lor IT.
Dezvoltăm o cultură sănătoasă bazată pe: Calitate, Flexibilitate, Transparență și
Respect.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Feel IT Services pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Feel IT Services pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Feel IT Services locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?