System Administrator

Vino și alătură-te echipei pasionate KRUK și vom crește împreună, cu pasiune și determinare!

Grupul KRUK este liderul pieței de gestionare a creanțelor din Europa Centrală. Din 2007, Grupul și-a implementat cu succes modelul său unic de afaceri pro-acord pe piața din România.

Grupul operează în mai multe țări din Europa Centrală: Polonia, România, Cehia, Slovacia, Germania, Luxemburg, Malta, Italia și Spania. Compania oferă oportunități de dezvoltare, siguranță, suport și stabilitate. KRUK România are o echipă tânără și profesionistă, în timp ce vârsta medie a angajaților de 31 de ani creează un mediu de lucru plăcut și liniștit. Unele dintre valorile Grupului care ne ajută să ne ghidăm activitatea sunt: ​​cooperarea, spiritul de echipă și parteneriatul.

Căutăm un administrator de sistem care să se alăture colegilor noștri de la KRUK Tech, o companie IT din cadrul Grupului KRUK. Afacerea KRUK Tech este dezvoltarea de software și oferă servicii IT pentru companiile din Grup, colaborând strâns cu KRUK România, precum și cu colegii din celelalte țări din Grup.

Responsabilitati

  • Cercetarea și dezvoltarea de noi tehnologii în infrastructura IT
  • Propune idei de optimizare și automatizare în domeniul meu de expertiză
  • Mențineți arhitectura de server și rețea existentă
  • Suport in dezvoltarea de noi proiecte integrate cu aplicatii interne
  • Documentați proiectele de infrastructură dezvoltate
  • Rezolvarea biletelor a crescut de la nivelul 1 al echipei de asistență
  • Mențineți, dezvoltați și testați procedurile de backup pentru a susține Planul de Continuitate a Afacerii

Calificări

  • Experiență în lucrul cu arhitectura de rețea Cisco
  • Cunoștințe în protocoale de autentificare (EAP, Dot1x)
  • Cunoștințe în firewall-uri centrate pe amenințări (Cisco NGFW, Fortinet Fortygate)
  • Cunoștințe în arhitectura Microsoft Active Directory (DC, DNS, DHCP, ADFS)
  • Cunoștințe în serviciile Microsoft Exchange (implementare de înaltă disponibilitate, DAG)
  • Cunoștințe în Microsoft System Center (gestionarea sarcinilor SCCM, arhitectură de implementare distribuită)
  • Cunoștințe medii în administrarea sistemelor Linux (MTA, HAProxy, Apache, PHP, MySQL)
  • Limba engleza nivel mediu
  • Atenție la detalii și orientare spre rezultate
  • Dorinta de a invata si de a se dezvolta continuu
  • Capacitate de a lucra în echipă și independent
  • Capacitate de planificare și prioritizare
  • Responsabilitate, implicare și bune abilități de comunicare

Ce vei găsi în KRUK:

  • Lucrați de acasă 100%
  • Program flexibil (8 ore și 30 de minute pauze de masă, cu începerea programului oricând între orele 8-9)
  • Beneficii flexibile pe platforma de sisteme Benefit - puteți alege beneficiile pe care le doriți
  • Posibilitatea de retragere a unei sume lunare pentru munca de acasa din bugetul de beneficii
  • Asigurare medicala privata
  • 21 zile concediu de odihna + 1 zi concediu pentru ziua de nastere + zile de odihna pentru vechime in companie
  • Oportunități de dezvoltare internă și externă (cursuri interne la clasă și e-learning, acces la platformele Pluralsight și Coursera)
  • Oportunități de colaborare internațională în cadrul Grupului KRUK

INFORMAȚII PRIVIND PROTECȚIA DATELOR

Prin aplicarea la acest anunt de recrutare, declar ca am citit informatia disponibila la urmatorul link: : nume, prenume, imagine, si alte date - furnizate in CV, vor fi colectate de catre Operatorul de date, respectiv KRUK ROMANIA SRL, pentru procesul de recrutare pentru postul pe care l-am selectat.

Înțeleg că datele mele personale vor fi colectate în siguranță pentru a-mi proteja confidențialitatea. Sunt conștient de faptul că îmi pot retrage consimțământul în orice moment. Retragerea consimțământului nu va afecta legalitatea prelucrării bazate pe consimțământ - înainte de retragerea acestuia.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la KRUK România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la KRUK România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are KRUK România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?