Talent Acquisition Specialist

Mănâncă bine, trăiește bine

Sezamo, parte a Grupului Rohlik, se află într-un mod de creștere rapidă și această poziție va necesita un lider care ne poate ajuta să definim procesele, procedurile și sistemele necesare pentru a susține și susține creșterea noastră pe termen lung.

Cine este Rohlik Group?

Cel mai important serviciu online de livrare a alimentelor din Europa. Avem o misiune pentru o viață mai sănătoasă și mai fericită a clienților noștri, ajutându-i să mănânce și să trăiască mai bine. Îmbinând tehnologia de ultimă oră și logistica cu dragostea pentru mâncare, livrăm până la 20.000 de produse alimentare de înaltă calitate la ușile clienților noștri. Avem toate mărcile preferate, plus o gamă de produse cu etichetă privată la prețuri accesibile. În fiecare oraș selectam cu atenție cele mai bune produse locale și cele mai proaspete pentru a economisi timp clienților noștri; de la măcelari la brutărie și produse proaspete direct de la fermieri prin programul nostru unic Farm-to-Door.

Astăzi avem peste 1.000.000 de clienți în marile orașe europene, de la Viena la München, de la Milano la Praga și nu numai. Anul trecut am livrat peste 8 milioane de comenzi.

Care vor fi responsabilitățile tale cheie:

În calitate de specialist în achiziție de talente - operațiuni, veți fi responsabil pentru crearea și implementarea strategiilor de angajare, crearea de rețele și cartografierea celor mai bune talente existente pe piață. Vei fi ambasadorul brandului angajator al Sezamo.ro

Descrierea detaliată a postului

Lumea este stridia ta când vine vorba de asta. Veți aduce în permanență noi idei de angajare în managementul funcției pe care o dețineți. Îi vei identifica, îi vei prinde și îi vei aduce la bord, menținând în același timp experiența candidaților de top.

Ce așteptăm de la tine

  • Coordonează toate activitățile de recrutare pentru Operațiuni - de la postarea unui anunț până la un contract de muncă semnat
  • Asigurați-vă că avem suficient personal pe podea pentru a ne îndeplini comenzile
  • Gestionați o bună relație de lucru cu agențiile, fiți mereu în căutarea altor surse de personal, fiți creativ și foarte orientat spre acțiune pentru a acoperi sezonalitățile din ciclul de cumpărături
  • Fiți un ambasador zilnic al culturii noastre și imprimați cultura în fiecare aspect al modului în care construim afacerea împreună
  • Fiți un partener de încredere pentru managerii dvs. de afaceri și pentru întreaga echipă de management
  • Proprietate
  • Management excelent al părților interesate
  • Cunoștințe de piață și expertiză
  • Maparea talentelor
  • Abordare proactivă

Cerințe

  • O persoană cu o mentalitate plină de resurse și o abordare inovatoare a rezolvării problemelor, care este structurată, diligentă și atentă la nevoile oamenilor. Experiența în magazinul cu amănuntul reprezintă un avantaj
  • Experiența cu lucrătorii agențiilor contractante reprezintă un mare avantaj
  • Cineva cu pasiune pentru un nivel înalt de orientare către client
  • Experiență în recrutare, în special angajând profesioniști în cadrul operațiunilor (depozit, transport, facilitate)
  • Capacitatea de a efectua o evaluare amănunțită a candidaților (adaptare la cultură, abilități soft, cunoștințe relevante)
  • Experiență practică cu diverse procese de selecție
  • Excelente abilități de comunicare și interpersonale
  • Cunoașterea bazelor de date de resurse umane sau a sistemelor de urmărire a solicitanților (ATS)
  • Abilități puternice de luare a deciziilor
  • Abilitatea de a lucra independent, de a fi proprietar și de a interveni pentru a sprijini echipa atunci când este necesar
  • Expertiza limbii: engleza

Ce primești în schimb:

  • Vacanțe nelimitate - Da, ați citit bine!
  • Creștere personală - Rohlik crește rapid, la fel și tu. Te vei confrunta cu o nouă provocare în fiecare zi. Va trebui să rezolvați probleme pe care nu le-ați rezolvat până acum. Vă oferim o muncă provocatoare și interesantă. Nu este pentru toată lumea, dar o să-ți placă aici dacă îți place să continui lucrurile să meargă înainte.
  • Impact real și muncă semnificativă - Veți construi unul dintre cele mai bune servicii din lume. Din momentul în care vă alăturați nouă, veți avea ocazia să schimbați direct viețile clienților noștri în bine. Indiferent în ce departament sau poziție vă aflați, munca dvs. va fi esențială și va face parte din schimbarea. Dacă aveți o părere și nu vă temeți să o exprimați, veți fi auzit. Clientul nostru este centrul universului nostru, astfel încât toți cei care pot îmbunătăți experiența clienților sunt îmbrățișați și sprijiniți să facă un pas înainte și să propună o soluție.
  • Remunerație corectă - În conformitate cu politica noastră de responsabilitate personală, am eliminat bonusurile regulate. Credem cu tărie că stimulentul de a-ți face cel mai bun lucru nu ar trebui să fie într-un bonus trimestrial. Dar nu vă faceți griji, nu vă vom plăti alune. Dorim să folosim smântâna culturii, motiv pentru care oferim salarii fixe de top de pe piață.
  • O echipă grozavă - Veți lucra cu cei mai buni experți europeni din diverse domenii - Comercial, dezvoltare software, Logistică, Business Intelligence și multe altele. Luptăm pentru cota de piață într-un mediu provocator, dar luptăm ca o echipă. Ne revenim unul pe celălalt și nu uităm să ne distrăm împreună. Ne bucurăm în mod regulat de degustări comune de produse noi, grătare și petreceri.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la sezamo.ro pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la sezamo.ro pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are sezamo.ro locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?