Team Lead Software Developer

Responsabilitatile locului de munca

  • Implementează și oferă soluții software de înaltă calitate și foarte complexe, integrate în produsele digitale existente;
  • Contribuie la crearea și clarificarea cerințelor;
  • Colaborează cu echipa de management al produsului pentru a asigura acoperirea scopului și viziunii produsului; Colaborează cu conducerea departamentului în îmbunătățirea procesului de lucru;
  • Analizează soluțiile colegiilor și validează trecerea acestora la etapele următoare ale procesului de dezvoltare;
  • Participă activ la procesul de inovare prin studierea și referirea la noi tehnologii;
  • Furnizează soluții software în termenul convenit cu managerul;
  • Implementează teste unitare și teste de integrare și asigură menținerea acestora;
  • Monitorizează și raportează progresul activităților sale și ale membrilor echipei.
  • Participa la deciziile de proiectare/estimare

Calificări

C# și ecosistemul .NET

Postgres sau orice alt limbaj bazat pe SQL

Web frontend, experiență de preferat cu primeng și angular

Experiență de lucru ca parte a unei echipe multidisciplinare (inclusiv lucrul îndeaproape cu alte roluri, cum ar fi designeri și testeri, precum și instrumente de sprijinire a colaborării, cum ar fi software-ul git și user story management)

Capabil să lucreze pe mai multe fire simultan

Este bine sa ai

Experienta in conducerea unor echipe mici

Despre noi

Sustainalytics este o companie Morningstar dedicată investițiilor responsabile, cu o experiență de peste 25 de ani în cercetarea și ratingurile ESG. Având o bază extinsă de clienți între manageri de active, proprietari de active și bănci de investiții, misiunea noastră este să oferim informațiile necesare investitorilor și companiilor pentru a lua decizii mai informate care să conducă la o economie globală mai justă și mai durabilă.

În calitate de centru de excelență ESG al Morningstar, suntem responsabili pentru succesul comercial și inovarea produselor sale ESG, precum și pentru strategia generală ESG.

În aceste vremuri, ne bazăm pe întâlniri virtuale ale echipei și practici de management, precum și pe un program de prieteni la distanță, pentru a sprijini o integrare ușoară în birourile noastre virtuale. Noi membri ai echipei sunt incluși și își încep prima zi cu compania din siguranța caselor lor.

Pentru mai multe informații, vizitați www.sustainalytics.com

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sustainalytics pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sustainalytics pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sustainalytics locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?