Team leader Departamentul Vanzari Indirecte

Companie: Enel Energie

Departament: Suport Vanzari Indirecte

Responsabilitati:

  • Coordoneaza echipa in vederea indeplinirii activitatilor si a obiectivelor propuse;
  • Asigura suport echipei in vederea eficientizarii activitatilor;
  • Monitorizeaza si evalueaza performanta echipei si acorda feedback;
  • Intocmeste raportarile privind activitatea departamentului de sales support;
  • Utilizeaza aplicatiile informatice alocate pentru desfasurarea activitatii;
  • Mentine relatia cu departamentele interne Enel;
  • Identifica nevoi de dezvoltare a noi fluxuri de lucru (ex: QC, ofertare proactiva CC, etc);
  • Defineste si propune moduri de lucru (interne, in cadrul echipei Vanzari Indirecte si externe: Parteneri si departamente Enel: Managmentul Contractelor, Operatiuni Clienti, etc).

Cine esti?

  • Ai studii superioare absolvite;
  • Cunosti legislația specifică pieței de energie electrică;
  • Operezi la nivel avansat pachetul Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
  • Ai o buna capacitate de analiză și sinteză si atenție la detalii;
  • Abilități de planificare și organizare bine dezvoltate;
  • Managementul timpul si rezistența la stres;
  • Cooperare/muncă în echipă;
  • Ai experienta minim 3 ani in activitati specifice sectorului relatii clienti/back office/support operational.

Suna ca un job perfect? Avem chiar mai multe de oferit:

  • Contract: perioada nedeterminata;
  • Pachet salarial competitiv;
  • Reduceri pentru servicii medicale;
  • Zile libere in plus (Zi de nastere, Ziua energeticianului) + Zile de concediu suplimentar in functie de vechimea in munca;
  • Rambursarea unei parti din biletul de vacanta;
  • Oferte speciale pentru angajatii nostri din partea colaboratorilor nostri;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala reala;
  • Mediu de lucru international;
  • Program de integrare intr-o echipa profesionala, tanara si dinamica.

Ce altceva trebuie sa stiti?
Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

Daca vrei sa afli mai mult despre modul in care Enel iti proceseaza datele tale referitoare la candidatura ta poti accesa acest link oricand doresti:

ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

Enel Energie este, împreună cu Enel Energie Muntenia, una dintre companiile de furnizare ale Grupului Enel din România. Oferta companiei include atât produse de energie electrică și gaze naturale, cât și servicii cu valoare adăugată (cum ar fi servicii de asistență, produse de iluminat, aer condiționat, sisteme de încălzire a locuințelor, soluții de eficiență energetică etc.) pentru clienții ale căror nevoi le servim în cele mai bune condiții.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENEL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENEL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENEL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?