Team Leader for Data Driven Development, Automated Driving, Engineering Center, Cluj

Descrierea Companiei

La Bosch, modelăm viitorul inventând tehnologii și servicii de înaltă calitate care stârnesc entuziasm și îmbogățesc viața oamenilor. Indiferent dacă este vorba de Conducere automată, Mobilitate electrică și conectată, IoT sau Conectivitate, ideile noastre fac conducerea mai sigură și mai confortabilă decât oricând. Acest lucru este posibil doar cu ajutorul a peste 1000 de ingineri talentați de la Bosch Engineering Center Cluj specializați în software, hardware și mecanică și inginerie de fiabilitate, care lucrează strâns împreună cu alte Centre de Inginerie din cadrul Bosch și cu Uzina Bosch din Cluj pentru a oferi produse unice. și soluții AIoT pentru clienții noștri din întreaga lume.

Deci, sunteți gata să modelați viitorul mobilității împreună cu noi? Hai să vă spunem mai multe. Promisiunea noastră față de asociații noștri este solidă: creștem împreună, ne bucurăm de munca noastră și ne inspirăm reciproc. Alăturați-vă și simțiți diferența.

Descrierea postului

În prezent, căutăm un lider de echipă pentru dezvoltare bazată pe date care să lucreze în cadrul echipei noastre.

Veți dezvolta soluții tehnologice pentru managementul Big Data în asistența șoferului și conducerea autonomă (folosind date de la senzori), creând instrumente interne , funcționalități cloud pentru managementul flotei auto și permițând îmbunătățirea algoritmilor care rulează în mașină.

Veți acoperi subiecte precum inteligența artificială (învățare profundă), ingineria datelor, știința datelor pentru conducere automată , conectivitate pentru conducere automată și generarea de scene video sintetice.

În rolul tău vei:

  • Conduceți implementarea soluțiilor atât în ​​interiorul, cât și în afara sferei de aplicare a echipei dumneavoastră
  • Vă asumați responsabilitatea pentru planificarea resurselor pachetelor de lucru atribuite și pentru capacitatea utilizată a echipei
  • Monitorizați evoluția tehnologiei de ultimă oră / viitoare în domeniul dvs. respectiv pentru relevanța lor pentru companie
  • conduceți echipa în definirea, implementarea, testarea și documentarea serviciilor cloud și a infrastructurii dezvoltate
  • Participați activ la definirea și modelarea strategiei grupului și departamentului. Prevedeți posibile implicații ale deciziilor strategice asupra dezvoltării și, dacă este necesar, consiliați conducerea superioară
  • Vă aliniați în mod responsabil cu alți arhitecți/conferințe tehnice pentru a asigura interacțiunea fără probleme a mai multor componente
  • Ești partenerul asociaților din echipa ta și contribui la dezvoltarea personală a membrilor echipei
  • Inițiați și participați activ la cooperarea internă și inter-echipe/inter-departamentale și managementul grupurilor de lucru, urmând strategia departamentului
  • Răspândești în mod activ cunoștințele în interior și acționezi ca ambasador tehnic în interiorul și în afara companiei
  • În calitate de reprezentant al echipei tale, acționezi ca un rezolvator de probleme care se îndepărtează de sine stătător, capabil să conducă o întreprindere mică sau mijlocie, asumând, conform cerințelor, roluri de afaceri precum expert, coach sau factor de decizie.

Calificări

  • Dețineți o diplomă universitară în informatică, automatizare, electronică și telecomunicații, matematică sau similară;
  • Ai experiență ca principal driver tehnic în echipe software mici (Python sau Java sau C# sau C++);
  • Ai minim 4 ani de experiență în inginerie software și cunoștințe aplicate Agile;
  • Aveți experiență cu diferite tipuri de design/arhitectură (Micro servicii sau Big Data, Cloud, Containerization, Pipelines: Argo/Airflow);
  • Aveți experiență practică cu furnizorii de cloud public ( Azure , AWS);
  • Sunteți familiarizat cu conceptele de containerizare (Docker, Kubernetes, Helm);
  • Aveți experiență de lucru cu baze de date (SQL și NoSQL);
  • Ai experiență DevOps lucrând în echipe interfuncționale;

Este bine sa ai:

  • Ai capacitatea de a motiva oamenii și de a fi un model;
  • Sunteți colaborativ, autonom, proactiv și structurat, cu abilități excelente de rezolvare a problemelor;
  • Puteți prioritiza și coordona eficient implementarea unei varietăți de subiecte în medii foarte dinamice;
  • Aveți abilități interpersonale puternice și abilitatea de a raporta mai multor părți interesate în timp util și eficient atât prin întâlniri, cât și prin prezentări;
  • Sunteți dornic să învățați și să acceptați provocările;
  • Ești un foarte bun comunicator, capabil să conecteze diferitele părți interesate;
  • Aveți abilități excelente de prioritizare, de gestionare a timpului, excelente de urmărire;
  • Ești un jucător puternic de echipă;
  • Dați dovadă de pasiune pentru noile tehnologii și inovație;

Limbile pe care ar trebui să le cunoașteți:

  • Limba engleză – un nivel bun este obligatoriu
  • Germana – nu este obligatoriu, dar este un avantaj

Informații suplimentare

Lucrul hibrid este noul mod de lucru! Oferim spații de birou super drăguțe și confortabile, totuși puteți lucra și de acasă dacă aveți chef (70% lucru la distanță)

Beneficiile noastre #LikeABosch:

  • 25 de zile de concediu anual
  • Abonament medical
  • Asigurare de accident
  • Un buget lunar care poate fi utilizat pentru mai multe servicii diferite pe o platformă de beneficii online
  • Bonus anual
  • Bonus de relocare
  • Reduceri la prânz
  • Activități sportive și inițiative de bunăstare
  • Antrenamente tehnice și soft
  • Acces la platforme de e-learning
  • Programe locale și globale de dezvoltare a carierei
  • Abonament Bookster

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Bosch Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Bosch Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Bosch Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?