TEAM LEADER PRODUCȚIE (Roman, jud. NeamȚ)

Candidatul ideal

Disponibilitate job full time în Roman (Neamț) și în ture,
Studii medii/superioare tehnice (profil ceramic/mecanic /instalații/electric) - avantaj,
Experiență profesională de specialitate acumulată în domeniul tehnic-industrial constituie avantaj,
Experiență coordonare echipă,
Cunoștințe privind activități de producție, mentenanță, participare/coordonare proiecte,
Proactivitate, îmbunătățire continuă, bun raționament tehnic,
Aptitudini de organizare a activității, inițiativă,
Responsabilitate pentru resurse umane și materiale, orientare spre rezultate,
Limba engleză – nivel mediu/avansat,
Operare PC: pachetul Office.

Descrierea jobului

Asigură realizarea zilnică a producției planificate de piese (ceramică sanitară și/sau termică);
Urmărește și răspunde de încadrarea în normă de personal și în consumurile normate, și propune măsuri pertinente pentru economisirea materiilor prime, a materialelor, combustibililor și energiei electrice;
Urmărește starea tehnică a utilajelor și instalațiilor din sector, în vederea funcționarii lor la parametrii corespunzători – cu respectare normelor SSM, SU, protecția mediului;
Face propuneri pentru îmbunătățirea calității produselor, îmbunătățirea condițiilor de muncă și creșterea productivității muncii în cadrul for-mației pe care o conduce;
Se implică în luarea măsurilor de reducere a costurilor directe: creșterea gradului de folosire a materialelor, reducerea consumurilor, folosirea judicioasă a timpului de lucru;
Urmărește zilnic rebuturile și declasarile , verifică zilnic cu șefii de formație nivelul calității realizat în comparație cu obiectivele propuse și cazurile de încălcare a standardelor, care au fost generatoare de rebut sau de declasări calitative.

Ofertă
• Loc de muncă stabil și construirea unei cariere solide într-o companie multinațională.
• Oportunități de învățare, specializare și dezvoltare la locul de muncă.
• Salariu de bază și bonificații în funcție de realizarea indicatoriilor de performanță specifici activității, tichete de masă, decont transport.

Descrierea companiei

Cersanit România este parte a CERSANIT GRUP din Polonia - producător și distribuitor important de echipamente pentru baie: plăci ceramice, obiecte sanitare, mobilier și accesorii pentru baie, căzi și cabine de duș, cu fabrici și operațiuni de business în Europa (Polonia, Rusia, Ucraina, Germania etc). În România grupul are o unitate de producție de obiecte sanitare și teracotă în Român; o plarforma logistică în Mărgineni (Bacău) de unde sunt servisati clienții noștri din țară și din regiune; de la punctul de lucru din Voluntari (Ilfov) sunt coordonate operațiunile de marketing, vânzare și distribuție din țară și în țările din Europa Sud (România, Bulgaria, țările ex-iugoslave). Pentru informaţii suplimentare puteţi accesa . Adresa: Al. Plopilor, , Român, Neamț; Contact:; .

GDPR:
Candidatul confirmă prin transmiterea cererii sale pentru poziția descrisă mai sus că a citit informațiile de mai jos și este de acord.
"În conformitate cu articolul . din regulamentul general privind protecția datelor cu caracter personal din 27 aprilie 2016 (Journal of Laws UE L 119 din sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal conținute în oferta mea de muncă pentru nevoile recrutării actuale și viitoare efectuate de Cersanit România SĂ cu sediul în Român, Al. Plopilor, ."
Aplicațiile fără clauză de mai sus nu vor fi luate în considerare.
1) Administratorul datelor dvs. personale este Cersanit România . cu sediul în Român, Al. Plopilor, , a intrat în Registrul Comerțului cu numărul JCUI, capital social:lei (plătit în întregime).
2) Puteți contacta autoritatea de protecție a datelor la adresa -
3) Datele dvs. cu caracter personal din domeniul de aplicare specificat în prevederile legislației muncii vor fi prelucrate pentru a desfășura procedura de recrutare curentă în conformitate cu art. 6 alin. 1 lit. b din Regulamentul general privind protecția datelor cu caracter personal din 27 aprilie 2016 (GDPR) privind sfera de păstrare a documentației de către angajatori cu privire la problemele legate de relația de muncă și modul de păstrare a dosarelor personale ale unui angajat. Pe de altă parte, alte date, inclusiv datele de contact, bazate pe scrisoarea / consimțământul dvs. (articolul 6 alineatul (1) scrisoarea și GDPR), care pot fi revocate în orice moment.
4) Datele dvs. personale vor fi stocate timp de un an.
5) Aveți dreptul de a solicită administratorului accesul la datele cu caracter personal, dreptul de a le rectifică, șterge sau limita prelucrarea, dreptul de a retrage consimțământul
6) Aveți dreptul de a depune o plângere la ANSPCCP
7) Furnizarea de date cu caracter personal în domeniul de aplicare rezultat din art. 17 din Codul Muncii este obligatoriu. Furnizarea altor date de către dvs. este voluntară.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. CERSANIT ROMANIA S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. CERSANIT ROMANIA S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. CERSANIT ROMANIA S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?