Tech Principal

ThoughtWorks este o consultanță globală de software cu scopul de a crea un impact pozitiv asupra lumii prin tehnologie. Comunitatea noastră de tehnologi gândește perturbator pentru a oferi soluții pragmatice pentru cele mai complexe provocări ale clienților noștri. Suntem minți curioase care se unesc ca echipe colaborative și incluzive pentru a depăși granițele, liberi să fim noi înșine și să ne punem amprenta în tehnologie.

Dezvoltatorii noștri contribuie cu cod la organizații majore și proiecte open source de peste 25 de ani. De asemenea, au scris cărți, au vorbit la conferințe și au contribuit la promovarea dezvoltării de software, schimbând companiile și chiar industriile pe parcurs. Credem cu pasiune că calitatea software-ului este condusă de comunicare deschisă, revizuire și colaborare. De aceea, suntem atât de vehementi susținători ai open source și am adus contribuții semnificative la instrumentele open source pentru testare, livrare continuă (GoCD), integrare continuă (CruiseControl), învățare automată și asistență medicală.

În calitate de consultanți, lucrăm cu clienții noștri pentru a ne asigura că le dezvoltăm tehnologia și le dăm putere mentalităților adaptative pentru a le îndeplini obiectivele de afaceri. Puteți influența strategia digitală a unui gigant de retail, puteți construi o nouă aplicație mobilă îndrăzneață pentru o bancă sau puteți reproiecta platforme folosind aprovizionarea cu evenimente și conductele inteligente de date. Veți învăța cum să aplicați cea mai recentă gândire Lean și Agile, să creați soluții pragmatice pentru a rezolva probleme esențiale și să vă provocați în fiecare zi.

Global Digital Operations caută un IMM tehnologic care să facă parte din echipa centrală Global Digital Operations cu sediul în India și să lucreze cu toate unitățile de afaceri și piețele din regiuni.

Roluri si responsabilitati:

  • Înțelegeți provocările tehnologice ale clienților în operațiunile (în producție) care sunt aliniate la piața/clienții dvs. și oferiți soluții tehnologice pentru a le rezolva.
  • Conducere tehnică în elaborarea unei soluții tehnologice futuriste și a unei narațiuni pentru RFI-uri, RFP-uri și activități proactive și în elaborarea de propuneri de valoare tehnologică care au valoare comercială semnificativă pentru activitățile de post-producție.
  • Capabil să propună sisteme de perspectivă pentru optimizare, integrare în sistemele moștenite.
  • Capabil să desfășoare ateliere despre DO, SR, SLO/SLI/SLA și Evaluări privind eficiența operațională.
  • Abilitatea de a ghida comercial propunerile.
  • Mentorați și dezvoltați următorul nivel de conducere tehnică.
  • Evanghelizați și socializați soluțiile cu clienții și echipele de vânzări și livrare.
  • Noi obiective -- Lucrați cu partenerii și podurile clienților pentru a modela angajamentul, din punct de vedere tehnologic, după cum este necesar.
  • Interacționează cu clienții prin propuneri de evaluare.
  • Abilitatea de a lucra cu manageri de proiect, tehnologi și BA pentru estimarea efortului și planificarea lansării.

Experienţă:

  • Cel puțin 10+ ani de experiență în lucrul la soluții tehnologice și în crearea de propuneri.
  • Cel puțin 5-8 ani de experiență practică în codificare și livrare
  • Competență primară în sprijinirea mai multor clienți post-producție
  • De preferat - experiență cu Express Services
  • Cunoștințe în mai multe platforme cloud și cele mai recente tehnologii
  • Înțelegerea provocărilor din activitățile de post-producție și puncte de vedere puternice privind îmbunătățirea acestora

În acest rol vei:

Ca parte a echipei de bază Global Digital Operations, veți fi implicat în

  • Lucrați cu toate BU din regiunile TW.
  • Dețineți diverse inițiative ale liniilor de servicii și conduceți-le la închidere.
  • Evoluați ofertele existente în funcție de tendința pieței.
  • Configurează noile oferte, dacă este necesar, făcând cercetări adecvate.
  • Lucrați cu alte funcții, cum ar fi recrutarea, capacitatea, atunci când este necesar.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Thoughtworks pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Thoughtworks pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Thoughtworks locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?