Technical Business Analyst

Operative este un lider mondial în accelerarea veniturilor pentru companiile media din întreaga lume. Nicio altă companie de software din spațiul AdTech nu oferă o experiență aprofundată comparabilă pentru a crea software cu adevărat inovator, care funcționează pe toate platformele, modelele de venituri și unitățile de afaceri. Oferim soluții bazate pe software care ajută clienții să gestioneze reclamele atât în ​​spațiul liniar (TV), cât și în cel digital. Suntem pe piață de peste două decenii și avem peste 1100 de angajați cu 12 birouri răspândite pe tot globul.

Operative este mândru că joacă un rol esențial în modul în care publicitatea este cumpărată, vândută și gestionată în industria media.

Sunteți o persoană căreia îi place să abordeze provocările tehnice complexe și să dezvolte soluții pentru a face fluxul de date fără probleme în jurul unei afaceri? În calitate de director de arhitect de soluții, veți ajuta echipa IT operativă să construiască și să mențină o stivă de aplicații complet integrată care asigură consistența și acuratețea datelor, precum și eficiența procesului de afaceri care unifică operațiunile noastre de afaceri și oferă o experiență excelentă pentru angajații și clienții noștri.

Avem o stivă complexă de aplicații, inclusiv Salesforce, NetSuite, OpenAir și Jira, toate integrate prin Dell Boomi. Aceste aplicații oferă suportul de care are nevoie afacerea pentru a furniza soluțiile noastre SaaS și pentru a efectua toate operațiunile de afaceri. Acum căutăm un membru permanent al echipei care să ne ajute să menținem, să optimizăm și să îmbunătățim continuu arhitectura aplicațiilor și integrărilor pentru a ne sprijini călătoria.

Va trebui să aveți un amestec de abilități puternice de analiză a afacerii, abilități excelente de comunicare cu abilități tehnice remarcabile de a proiecta, direcționa și construi arhitectura aplicației.

Responsabilitățile vor include:

• Analiză practică și proiectare de stive de aplicații complexe într-un mediu SaaS.

• Colaborează cu diverse echipe interfuncționale pentru a defini și determina cerințele de integrare

• Furnizați expertiza în materie de arhitectură tehnică și colaborați cu echipa pentru a vă asigura că activitățile de dezvoltare sunt aliniate cu scopul, programul, prioritățile și obiectivele de afaceri

• Responsabil pentru stabilirea celor mai bune practici în dezvoltarea serviciilor, integrarea aplicațiilor și guvernarea proiectelor detaliate

• Conduceți organizația să îmbunătățească integritatea datelor pentru analiza la nivel de companie

• Convertiți cerințele în specificații funcționale într-un document de analiză funcțională detaliată pentru a ne asigura că avem baza stabilită pentru implementarea unui viitor proiect de îmbunătățire

• Efectuarea analizei părților interesate, planificarea strategiei de comunicare luând în considerare rezultatele și specificul proiectului

• Identificați inconsecvențele în fluxurile de lucru ale afacerii și scenariile posibile.

Calificări

Necesar:

  • Experiență în traducerea cerințelor de afaceri în specificații funcționale și munca pentru dezvoltarea designului și a caracteristicilor soluției tehnice
  • Experiență în crearea de soluții de arhitectură end-to-end pentru software de întreprindere sau servicii de înaltă tehnologie găzduite
  • Experiență în identificarea arhitecturii de proiectare a proceselor de afaceri
  • Înțelegerea documentelor și standardelor EDI
  • Experiență în configurarea, implementarea și testarea aplicațiilor software pentru întreprinderi
  • Cunoștințe de lucru despre proiectare și dezvoltare pe Cloud, precum și medii On-Premise
  • Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa

Preferat:

  • Diplomă de licență în informatică sau domeniu conex

Avantajele lucrului la Operative:

Expunere internațională (vedeți de ce avem nevoie de fluență în limba engleză), vibrații grozave de echipă, dezvoltare a carierei, acces complet gratuit la cursuri tehnice și certificări de la UDEMY.

Beneficii suplimentare: Asigurare privată de sănătate, abonament la sală de sport, stimulente, cadouri și premii operative unice.

Te rugăm să aplici cu CV-ul tău în engleză!

Vă rugăm să rețineți că tipul locului de muncă este hibrid și necesită prezență de 1 zi/săptămână la biroul nostru din Craiova

Operativului îi pasă de confidențialitatea dvs. și de protejarea datelor dvs. Prin depunerea unei cereri pentru un post la Operative, confirmați că ați citit următoarele și sunteți de acord cu modul în care Operative vă tratează datele: 1) Politica de confidențialitate a candidatului disponibilă la https://www.operative.com/candidate-privacy-notice / și 2) Notificarea de candidat pentru transferul și păstrarea datelor disponibilă la https://www.operative.com/candidate-notice/.

Operativului îi pasă de confidențialitatea dvs. și de protejarea datelor dvs. Prin depunerea unei cereri pentru un post la Operative, confirmați că ați citit următoarele și sunteți de acord cu modul în care Operative vă tratează datele: 1) Politica de confidențialitate a candidatului disponibilă la https://www.operative.com/candidate-privacy-notice / și 2) Notificarea de candidat pentru transferul și păstrarea datelor disponibilă la https://www.operative.com/candidate-notice/

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Operative pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Operative pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Operative locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?