Technical Presales

Descrierea postului:

Îți lansăm provocarea de a face parte din echipa noastră și îți dăm de veste că recrutăm un(o) coleg(ă) pentru rolul de Technical Presales.

Vei lucra în cadrul diviziei de eficiență energetică a companiei Quartz Matrix și vei avea ca responsabilitate crearea ofertei tehnice și comerciale pentru soluțiile oferite.

Cerințe:

  • pasiune pentru tehnologie;
  • cunoștințe în domeniul tehnic – reprezintă avantaj studiile în Electrotehnică/ Telecomunicații;
  • cunoștințe tehnice generale despre hardware: senzori, comunicații, servere;
  • capacitate de a lucra sub presiunea termenelor limită;
  • persoana energică, gândire pozitivă, orientare spre rezolvarea problemelor;
  • capacitate de analiză și sinteză, gândire logic structurată;
  • experiența în vânzări tehnice consultative constituie un avantaj;
  • cunoștințe de limba engleză – nivel mediu, scris și vorbit;
  • disponibilitate pentru deplasare în teritoriu atunci când este necesar.

Rol:

  • acordă suport tehnic de specialitate echipei de vânzări pentru identificarea și calificarea tehnică a oportunităților de afaceri;
  • sprijină activitatea de vânzare la client prin realizarea de demonstrații (Proof of Concept, Proof of Technology) și oferte tehnice;
  • oferă consultanță tehnică clienților interesați de soluțiile companiei;
  • configurează soluțiile hardware și software pentru clienți;
  • realizează ofertele tehnice ca răspuns la cerințele clienților potențiali sau ca răspuns la caietele de sarcini ale licitațiilor la care compania participă;
  • realizează bugetări de soluție în urma solicitărilor venite de la departamentul de vânzări sau de la client;
  • întreține relația cu furnizorii, planificarea și urmărirea comenzilor de produse;
  • întreține fișele tehnice de soluții.

Beneficii:

  • training pe soluțiile tehnologice dezvoltate de Quartz Matrix;
  • abonament servicii medicale;
  • tichete de vacanță/ pensie privată (după 1 an de activitate);
  • tichete cadou de Crăciun și Paște;
  • zile de concediu suplimentare în funcție de vechimea în companie;
  • instruire și certificări plătite de companie.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Quartz Matrix pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Quartz Matrix pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Quartz Matrix locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?