Prezentare generală a poziției

Managerul de program tehnic va fi reprezentantul principal al Siemens Digital Industries Software într-un flux de lucru cu mai multe diviziuni care urmărește să permită mai multor unități Siemens să interopereze în aplicații de vânzări, marketing și cloud de date pentru întreprinderi. Aplicații precum ERP, CRM, depozit de date, automatizare de marketing, asistență pentru clienți și comerț electronic sunt în domeniul de aplicare al programului. Candidatul ideal va avea o experiență în proiectarea sistemelor, arhitectură orientată spre servicii și va avea experiență ca arhitect principal și/sau lider sau manager de echipă de dezvoltare a întreprinderii, cu responsabilitatea principală pentru interoperabilitatea platformelor de date ale întreprinderii atât în ​​interiorul, cât și în afara computerului local. mediu inconjurator.

Responsabilitati:

  • Participați la întâlniri de lucru regulate și la citirea statutului, în special în timpul programului de lucru UE-Germania
  • Raportați progresul și coordonați activitatea cu arhitectul șef, DI SW Digital Platforms
  • Creați implementări de referință, dovezi de concept și documentație după cum este necesar pentru a facilita dezvoltarea
  • Coordonați-vă cu arhitecți și echipe de dezvoltare foarte specializate (Salesforce, Oracle, Snowflake, SAP) și înțelegeți elementele de bază ale platformelor lor fără a fi nevoie să aduceți personal de dezvoltare specializat suplimentar.

Cunoștințele/aptitudinile necesare, educație și experiență:

  • Diplomă în informatică, inginerie, analiză a sistemelor de afaceri sau experiență echivalentă
  • Minim 5 ani într-un rol cu ​​responsabilitatea principală pentru managementul și integrarea unui sistem de date al întreprinderii (experienta principală arhitect sau lider de dezvoltare este un plus)
  • Istoricul proiectelor de integrare de succes care au ca rezultat creșterea veniturilor la scară largă, cuantificabilă sau reduceri ale costurilor operaționale
  • Fluență în limbajul de proiectare arhitecturală, ciclul de viață al dezvoltării software, programare și DevOps

Note:

  • Aceasta este o poziție tehnică care interacționează cu alți membri ai echipei tehnice; nu este un manager de proiect, manager de oameni, nici un rol de analist de afaceri. Candidații trebuie să aibă experiență tehnică la nivel de arhitect și/sau dezvoltator senior pentru a fi luați în considerare.
  • Această poziție va raporta la Chief Architect, DI SW Digital Platforms, Global Strategy and Marketing.
  • Aceasta este o poziție fără cerințe de călătorie, totuși, candidații ar trebui să fie capabili și dispuși să lucreze pe un program UE, indiferent de locație, precum și să fie disponibili în timpul programului de lucru de pe coasta de est a SUA AM pentru coordonarea cu personalul de bază din SUA.

La Siemens, ne provocăm mereu să construim un viitor mai bun. Avem nevoie de cele mai inovatoare și diverse Digital Minds pentru a dezvolta realitatea de mâine. Aflați mai multe despre lumea digitală a Siemens aici: www.siemens.com/careers/digitalminds

#DISW

Organizație: Industrii Digitale

Compania: Siemens Industry Software Inc.

Nivel de experiență: Profesionist cu experiență

Full / Part time: Full-time

Declarație de șanse egale de angajare

Siemens este un angajator cu șanse egale și acțiuni afirmative, care încurajează diversitatea la locul de muncă. Toți solicitanții calificați vor primi luare în considerare pentru angajare, indiferent de rasă, culoare, credință, religie, origine națională, statut de cetățenie, ascendență, sex, vârstă, dizabilitate fizică sau psihică fără legătură cu capacitatea, starea civilă, responsabilitățile familiale, sarcina, informații genetice. , orientare sexuală, expresie de gen, identitate de gen, transgen, stereotipuri sexuale, ordin de statut de protecție, statut de veteran protejat sau de militar sau o eliberare nefavorabilă din serviciul militar și alte categorii protejate de legislația federală, statală sau locală.

EEO este Legea

Solicitanții și angajații sunt protejați de discriminare conform legii federale. Pentru a afla mai multe, dați clic aici.

Prevederea de nediscriminare privind transparența plăților

Siemens urmează Ordinul executiv 11246, inclusiv prevederea privind nediscriminarea privind transparența salariilor. Pentru a afla mai multe, dați clic aici.

Notificare de confidențialitate din California

Rezidenții din California au dreptul de a primi notificări suplimentare despre informațiile lor personale. Pentru a afla mai multe, dați clic aici.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Siemens Digital Industries Software pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Siemens Digital Industries Software pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Siemens Digital Industries Software locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?