Technical Project Manager - New Implementation

DESCRIEREA POSTULUI - SARCINI PRINCIPALE:

- Managerul Operations NPL conduce și gestionează un nou proiect/componentă dezvoltată în cadrul operațiunilor pentru a sprijini timpul, bugetul și funcționalitatea proiectului. Responsabil pentru input-ul și output-ul specific din disciplină în sprijinul atingerii obiectivelor și țintelor echipei de proiect. (S) El este pe deplin responsabil pentru toate activitățile din cadrul NPL în toate fazele dintre G40 – G90;

- Efectuați următoarele sarcini de „Management de proiect” în sfera operațiunilor conform PLC:

-Preluați pachetul de date de la echipa de cotare, inclusiv. Tehn. Piese relevante pentru curățenie și securitate;

-Definește orarul operațiunilor, eșantionarea țintelor de construire și lansare (OEE, FPY, rebut...);

-Selectează membrii echipei locale de operațiuni împreună cu conducerea locală;

-Efectuați revizuirea conceptului (concept de fabricație, MES, modele de eșantion, cerințe speciale...);

-Stabilește o bază de proiect adecvată, începe cu Kick-Off-Meeting;

-Întâlniri regulate, schimb de informații/cunoștințe, documentare, eLSR, BQR, arhivare);

-Oferiți intrare la eCR conform cerințelor, de exemplu, șablonul PMC...;

-Adapteaza activitatile optionale in functie de necesitatile proiectelor si asigura conformitatea cu procesele;

- Dezvoltarea si mentinerea procesului de lansare in conformitate cu procesele valabile (faze, livrabile, porti;

-BOM, setări în sistem etc.) între G40 – G 90 pentru atingerea obiectivelor operaționale convenite;

-Efectuează activități P/R-FMEA, managementul riscului/lansare în siguranță, controlează și coordonează implementarea:

-contramăsuri pentru reducerea riscului aliniate cu managementul de linie și de proiect.

-Creați și supravegheați pachetele de lucru pentru a respecta cronologia.

EXPERIENTA NECESARA:

-Diplomă de master într-un domeniu conex (inginerie/științe) sau o dezvoltare comparabilă adecvată;

-Min. 4 ani de experiență în industria auto în funcții de producție / management de proiect;

-A participat la min. 1 proiect cu succes ca membru al echipei de bază;

- Condus cel puțin min. 1 proiect cu succes;

-Abilități de comunicare;

-Abilitati de prezentare;

-Abilitati organizatorice si de gestionare a timpului;

- Gestionat min. 3 angajati cel putin functional;

-Capac de a interacționa cu echipe internaționale

-Experienta in proiecte multiculturale/multinationale

BENEFICII:

-al 13-lea salariu;

-1 zi liberă plătită aferentă zilei de naștere - pachet de servicii medicale în cadrul Policlinicii „Regina Maria” + membri preț preferențial;

-Asigurare de viata;

-Transport asigurat in timpul programului de lucru;

-abonament Bookster;

-Cursuri de limba;

- Program de lucru flexibil.

-Tichete de masa- 20 ron/zi.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ERPA HR pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ERPA HR pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ERPA HR locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?