Technical Service Manager Embedded SW Toolchain

Descrierea postului:

Managerul serviciului tehnic IT Embedded SW Toolchain este responsabil în principal pentru procesul global de gestionare a activelor software pentru instrumentele încorporate gestionate local de inginerii ZF. Acest expert va fi responsabil pentru sprijinirea și optimizarea achiziției, implementării, întreținerii, utilizării și eliminarea aplicațiilor software din ZF. Reduceți costurile și limitați riscul de afaceri și juridic legat de proprietatea și utilizarea software-ului, maximizând în același timp receptivitatea IT și productivitatea utilizatorului final. Interacționați cu o gamă largă de oameni și poziții la nivel de departament și de management.

Sarcinile tale:

· Sprijină aspecte IT pentru proiectele globale de centralizare a licențelor

· Înțelegerea profundă a diferitelor tehnologii de server de licență (optimizare și automatizare)

· Colectarea cerințelor, conducerea proiectelor mici

· Asistență pentru problemele și rezolvarea solicitărilor contactând inginerii ZF și furnizorii de software

  • Cooperați cu inginerii și IT-ul intern pentru a dezvolta/introduce produse noi bazate pe nevoile clienților (Business Service - proiecte aferente)

Profil:

· Licență în Tehnologia Informației sau discipline conexe

· Acționează cu accent pe client

· Cunoștințe bune despre sistemul de operare Windows

· Abilitati analitice

· Experiența în gestionarea licențelor va constitui un avantaj

· Cunoașterea limbii engleze profesionale pentru a lucra cu clienți din întreaga lume (de exemplu, Germania, SUA, India, China).

Noi oferim:

· Lucrul într-un mediu multidimensional cu diverse părți interesate implicate

· Oportunități de carieră atractive într-un mediu internațional

· Cooperare cu managementul general IT

· Asistență medicală privată, platformă MyBenefit, pachet de reduceri la bunuri și servicii

· Program de lucru flexibil și mediu de lucru foarte bun

· Oportunitatea de a lucra 100% de la distanță

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ZF Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ZF Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ZF Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?