Technical Support Engineer

Gradle Enterprise este primul produs de acest fel pe care echipele de software îl folosesc pentru a accelera și optimiza versiunile Gradle și Apache Maven™. Acesta cuprinde mai multe fațete, inclusiv asimilarea și procesarea datelor cu volum mare, analiza și vizualizarea datelor complexe și sistemele de cache și execuție distribuite.

Software-ul nostru este folosit de unele dintre cele mai importante organizații de software din lume, cum ar fi Netflix, Airbnb, Spotify și Twitter. Colaborăm în mod regulat cu aceștia și cu alți utilizatori pentru a ne îmbunătăți continuu produsele.

Profil

Căutăm ingineri cu o pasiune puternică pentru a ajuta utilizatorii să rezolve problemele operaționale și de utilizare, maximizând beneficiile pe care le obțin de la Gradle Enterprise.

Candidații noștri ideali sunt pasionați de productivitatea dezvoltatorilor și sunt motivați de a ajuta multe echipe de ingineri din întreaga lume să-și îmbunătățească productivitatea. Aceștia se bucură de probleme de infrastructură provocatoare, pot naviga rapid în medii și baze de cod complexe, ascultă cu atenție, caută să înțeleagă în detaliu o problemă și acceptă provocările colaborării în cadrul unei echipe distribuite pentru a obține rezultate remarcabile.

Responsabilitati

  • Sprijinirea sutelor noastre de clienți rapid și cu înaltă competență
  • Analizând probleme complexe și transpunându-le în elemente acționabile
  • Asigurarea că problemele tehnice ale clienților sunt rezolvate în SLA-urile noastre și reușite să se rezolve
  • Promovarea unor relații puternice cu clienții noștri pentru furnizarea de suport tehnic
  • Îmbunătățirea eficienței și automatizarea proceselor noastre de asistență
  • Contribuția la baza internă de cunoștințe și documentația publică
  • Contribuirea cu feedback despre produs echipei de inginerie Gradle Enterprise

Calificări minime

  • Experienta cu sistemele de operare Unix/Linux
  • Abilitatea de a înțelege rapid mediile și scenariile nefamiliare
  • Competență de lucru și abilități de comunicare în limba engleză scrisă și verbală

Calificări preferate

  • Experiență în interacțiunea cu clienții și înțelegerea cerințelor acestora
  • Experiență de lucru cu AWS, Docker, Kubernetes și Helm
  • Familiaritate cu ingineria rețelelor
  • Abordare sistematică de rezolvare a problemelor, împreună cu abilități eficiente de comunicare
  • Interes și capacitatea de a învăța noi abilități și tehnici de dezvoltare software

Ceea ce oferim

  • Interacționând îndeaproape cu clienții care se numără printre cele mai bune echipe de inginerie software din lume
  • Contribuirea la îmbunătățiri strategice și tehnice la produsele noastre
  • O cultură de inginerie axată pe automatizare, bazată pe teste
  • O echipă de ingineri ambițioasă și cu experiență, dedicată artizanat și livrării
  • Colaborare strânsă cu ingineri de talie mondială din întreaga lume pentru produse noi
  • Înregistrare personală cu echipa dvs. și eveniment anual extraordinar al companiei în afara sediului
  • Oportunități de creștere în responsabilități tehnice și manageriale
  • Pachet de compensare atractiv, inclusiv capitalul propriu al companiei

Locație

  • Oriunde în lume, cu condiții de lucru care permit colaborarea fără întreruperi cu colegii tăi prin e-mail, chat și streaming video

Cum se aplică

Următoarele sunt necesare cu cererea dvs.:

  • Trimiteți CV-ul și un link de scanare a versiunii prin formularul de mai jos
  • Explicați în scrisoarea de intenție de ce doriți să lucrați la produsul Gradle Enterprise
  • Creați o scanare de build pentru orice proiect OSS și etichetați-l cu suport-inginer

Pasii urmatori

După ce ați aplicat, familiarizați-vă cu procesul de angajare Gradle Enterprise pentru a înțelege următorii pași.

Despre noi

Suntem ingineri software, designeri de produse și experți în marketing dedicați și calificați, pasionați de productivitatea dezvoltatorilor. Ne mândrim să livrăm produse pe care se bazează zilnic unele dintre cele mai importante organizații de software din lume, cum ar fi Netflix, LinkedIn, Airbnb, Spotify și Twitter.

Echipa noastră este distribuită la nivel global, dar profund conectată. Prețuim relațiile noastre interpersonale la fel de mult pe cât prețuim realizările noastre. Suntem un loc de muncă divers și incluziv, unde învățăm unii de la alții și împreună. Salutăm oameni din medii, experiențe, abilități și perspective diferite.

Vizitați pagina noastră de carieră pentru a afla mai multe despre companie și pentru a vedea alte poziții deschise. Vizitați Glassdoor pentru a citi ce au de spus actualii și foștii angajați Gradle despre companie.

Notificare de confidențialitate

Pentru informații despre colectarea, utilizarea și dezvăluirea de către noi a informațiilor personale ale solicitanților, precum și despre drepturile solicitanților asupra informațiilor lor personale, vă rugăm să consultați Notificarea noastră privind confidențialitatea solicitanților de locuri de muncă.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Gradle Inc. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Gradle Inc. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Gradle Inc. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?