Technical Writer

Cu peste 150 de angajați în biroul nostru din Brașov, suntem în creștere și ne dorim să faci parte din echipa noastră!

Cerner caută persoane care sunt interesate să lucreze la intersecția dintre sănătate și tehnologie. La Cerner, ne construim continuu pe baza noastră de soluții inteligente pentru industria sănătății. Tehnologiile noastre conectează oameni și sisteme la peste 18.000 de unități din întreaga lume, iar gama noastră largă de servicii sprijină nevoile clinice, financiare și operaționale ale organizațiilor de orice dimensiune. Valorificați-vă experiența și alăturați-vă misiunii noastre explorând oportunitățile noastre de carieră.

Veți face parte din echipa de interoperabilitate pentru soluția noastră ishmed, care este o platformă internațională EHR lider, cu o bază instalată în 38 de țări și peste 415.000 de utilizatori în fiecare zi în peste 750 de spitale.

Echipa multinațională de Interoperabilitate lucrează la o nouă soluție care abordează provocările interoperabilității, pentru a facilita un flux liber de informații în continuumul îngrijirii și pentru a reduce sarcina asupra îngrijitorilor.

În calitate de redactor tehnic în echipa de interoperabilitate, vă veți asigura că toată documentația necesară este guvernată în conformitate cu procesele și liniile directoare ale Cerner. Veți fi responsabil pentru crearea și editarea diferitelor forme de documentație tehnică și adresată clienților în limba engleză pentru o varietate de public.

De asemenea, veți asigura evaluarea calității, veți crea și dezvolta conținut original cu îndrumări din partea altora, veți evalua proiectele de inginerie și impactul acestora asupra clienților pentru a defini cerințele de documentare, veți facilita revizuirile cu experți în domeniu și veți gestiona fluxul de lucru complet al documentației.

Mediu de lucru

Hibrid sau la distanță

Această poziție oferă un mediu de lucru hibrid sau la distanță. Adică, dacă locuiți într-o zonă metropolitană a unui birou Cerner, veți împărți timpul de lucru între un birou Cerner și la distanță. Dacă nu vă aflați într-o zonă metropolitană a unui birou Cerner, puteți locui și lucra în locația dvs. geografică actuală și puteți lucra în principal la distanță. #La distanta

Calificări Calificări de bază:

  • Licență în literatură engleză, lingvistică aplicată sau experiență de lucru echivalentă.
  • Fluent în engleză, scris și vorbit.
Calificări preferate:

  • Experiență anterioară în crearea de documentație tehnică în limba engleză.
  • Experiență de lucru cu echipe de dezvoltare software.
  • Cunoștințe sau experiență în domeniul sănătății.

Așteptări :

  • Lucrați în conformitate cu politicile și procedurile de securitate corporative și organizaționale, înțelegeți rolul personal în protejarea activelor corporative și ale clienților și luați măsurile adecvate pentru a preveni și raporta orice compromisuri de securitate în domeniul de aplicare al poziției.
  • Îndepliniți alte responsabilități așa cum sunt atribuite.
Rezumatul beneficiilor:

  • Mediu de lucru internațional (birouri în +25 de țări);
  • Evaluarea anuală a salariului și compensarea în funcție de performanță;
  • Asigurare privată de sănătate și plan de pensie;
  • Oportunitatea de a călători în străinătate însoțită de asigurare de călătorie, medicală și de viață;
  • Rambursare pentru activități sportive și pentru ochelari.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Cerner Corporation pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Cerner Corporation pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Cerner Corporation locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?