Technical Writer

Suntem Skywind Group, un furnizor privat de soluții de tehnologie de divertisment. De la înființarea noastră în 2012, am crescut constant alături de partenerii și clienții noștri, mândri să asistăm la propriile lor progrese sporite de produsele noastre.

Noi modelăm viitorul industriei noastre cu jocuri de clasă mondială, back-office și sisteme de gestionare a conținutului, soluții de găzduire, infrastructură, motor de învățare profundă proprietar, precum și o suită revoluționară de produse de reținere a utilizatorilor.

Alăturați-vă nouă astăzi și faceți parte din echipa noastră în creștere rapidă de peste 350 de profesioniști din 8 centre de dezvoltare din România, Cipru, Marea Britanie, Columbia și Malta.

Principalele sarcini și responsabilități:

  • Creați ghiduri de utilizare orientate către clienți pentru produsele companiei
  • Lucrul îndeaproape cu dezvoltatorii și echipele de conformitate
  • Actualizarea literaturii de produs pentru a se alinia cu progresul produsului
  • Scrieți documente de politică și proceduri interne
  • Contribuie la imbunatatirea proceselor din cadrul echipei
  • Lucrați și consultați-vă cu companii de traducere pentru piețele existente și noi
  • Furnizați estimări de timp pentru sarcinile legate de post și respectați în mod corespunzător termenele limită

Experiență și calificări:

  • 2+ ani în industria jocurilor de noroc, partea de operator/cazinou lucrând cu echipe de dezvoltare
  • Cunoastere excelenta a limbii engleze, atat scris cat si vorbit
  • Bune cunoștințe despre Microsoft Word, Powerpoint, Excel, editori de cod și design HTML și software de raportare — JIRA & Confluence
  • Înțelegerea profundă a procesului și terminologiei tehnologice și de dezvoltare

Calitati personale:

  • Mod prietenos și abordabil
  • Capabil să lucreze la mai multe brief-uri simultan
  • Proactiv și dă dovadă de inițiativă
  • Abordare clară și structurată a scrisului
  • Mare atenție la detalii în munca lor
  • Întotdeauna caut să învețe și să-i ajute pe alții

Noi oferim:

  • Oportunitate de dezvoltare profesională pentru fiecare angajat
  • Posibilitatea de a lucra cu o companie de produse
  • Remunerație competitivă
  • Mediu cald și prietenos
  • Echipa unita si profesionista

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Skywind Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Skywind Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Skywind Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?