Tehnician asamblare prototipuri

Huf Group dezvolta si produce sisteme mecanice și electronice de inchidere, acces si autorizare pentru industria automotive la nivel global. Compania a fost infiintata in 1908 in Velbert de catre Ernst Hülsbeck si August Fürst. Fiind condusa inca de familia fondatoare, compania are astazi birouri in Europa, America si Asia. In anul financiar, Huf Group a generat venituri de aproximativ miliarde euro și arede angajati la nivel global.

Responsabilitati:

  • Responsabil pentru asamblarea reperelor mecanice
  • Responsabil pentru verificarea problemelor la asamblare si intocmirea listei de modificari a reperelor (rework)
  • Verifica in stoc existenta pieselor necesare realizarii ansamblului la statia/locul de asamblare si este responsabil de alimentarea statiilor de lucru
  • Responsabil pentru efectuarea activitatilor de reglare si setare a echipamentelor, montarea si demontarea sculelor necesare
  • Responsabil de mentenanta preventiva a echipamentelor si sculelor de lucru
  • Participa la validarea proceselor de asamblare pentru loturile de productie
  • Intervine tehnic la statiile care deservesc linia si participa la analiza de detectare a problemelor impreuna cu liderul tehnic
  • Asigura suport la instalarea noilor statii sau echipamente
  • Asigura suport la realizarea rapoartelor 8D

Cerinte:

  • Liceu industrial, mecanic sau electromecanic / Scoala profesionala cu specializare mecanica, lacatus-mecanic, montaje, masini si utilaje
  • Minim 3 ani experienta in productie
  • Desen tehnic nivel avansat
  • MS Office nivel mediu
  • Cunostinte procese asamblare mecanica
  • PDM nivel incepator

Oferim:

  • Pachet salarial motivant, bazat pe competenta si evolutie profesionala
  • Conditii de munca la standarde occidentale
  • Tichete cadou de sarbatori
  • Asigurare medicala privata, activitati sportive
  • Prima de vacanta

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Huf Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Huf Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Huf Romania SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?