Tehnician asigurarea calitatii

Cerințe:

  • Absolvent studii superioare;
  • Experiență anterioară într-un post similar;
  • Cunoașterea metodelor si standardelor de calitate, precum si tehnici analitice specifice industriei automotive;
  • Managementul reclamatiilor;
  • Cunstinte privind instrumentele calitatii (Ishikawa, 5Why, PPAP, SPC, 8D, CC/SC);
  • Cunoștințe bune MS Office și desen tehnic;
  • Mijloace de verificare si control/ instructiuni de verificare;
  • Cunoștințe de limba engleză nivel mediu/ avansat.

Abilități necesare:

  • Comunicare și colaborare;
  • Capacitatea de a rezolva probleme și de a te adapta rapid la schimbări;
  • Capacitatea de analiză a datelor și informațiilor;
  • Capacitatea de a genera idei, produse, procese, în timp util;
  • Implicare, organizare și responsabilitate.

Obiectivele postului:

  • Asigurarea continuă a calității produsului și a proceselor conform standardului de calitate și specificațiilor stabilite.

Descrierea jobului

Sarcini/ Activități principale:

  • Asigură permanent atingerea standardului de calitate pentru proiectul alocat, întomește rapoarte 8D și acordă sprijin pentru reclamațiile interne și externe;
  • Analizează și informează în timp real datele privind numărul de rebuturi, remedieri și alte activități specifice pentru zona de calitate;
  • Definește și urmărește implementarea de acțiuni și rapoarte corective/ preventive;
  • Moderează cercurile mici ale calității pentru îmbunătățirea calității produselor și proceselor;
  • Participă la stabilirea mijloacelor corespunzătoare de verificare;
  • Monitorizează și prelucrează documentele PPAP (eventual alte documente cerute de client);
  • Întocmește și prelucrează instrucțiunile de verificare;
  • Colaborează în proiectele privind managementul schimbării; etc. .

Ce îți oferim:

  • Pachet salarial motivant
  • Tichete de masă (valoare tichet 20 lei pe zi)
  • Tichete cadou
  • Transport gratuit
  • Bonus corelat cu performanța individuală
  • Posibilitatea de a te dezvolta într-un domeniu inovator

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PMG Brasov Powder Metal SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PMG Brasov Powder Metal SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PMG Brasov Powder Metal SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?