Tehnician automatizari irigatii

AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau, lider mondial în soluții inteligente de irigare din sectorul agriculturii, o pozitie de Tehnician automatizari irigatii, pentru zona de SE a tarii.

Profil candidat:

  • Licenta ANRE 2A/2B SAU experienta de lucru cu retele electrice (Joasa Tensiune);
  • Disponibilitate pentru mobilitate (in tara si nu numai);
  • Capacitate de a face vizite in teren;
  • Orientare tehnica,cunostinte despre sisteme de irigatii, hidraulica, echipamente pompare, puturi forate, instalatii electrice si automatizari etc.
  • Abilitati de lucru cu personal necalificat in teren;
  • 2-3 ani experienta similara;
  • Cunostinte bune limba engleza;
  • Cunostinte pachet Microsoft OfficeCunostinte Autocad constituie avantaj;
  • Permis auto cat. B.

Descrierea jobului

  • Supervizeaza instalarea si montajul sistemelor de irigatii;
  • Instruieste personalul necalificat al beneficiarului in vederea instalarii sistemului de activ la instalarea componentelor principale
  • Urmareste procesul de implementare a unui sistem de irigatii. Verifica desenele de instalare (schita hidraulica si desene specifice de instalare);
  • Verifica piesele componenete intr-un proiect si confirma lista de piese;
  • Urmareste implementarea proiectelor de irigatii deja contractate cat si cele viitoare;
  • Participa activ la planificarea instalarilor din tara cat si la instalarile propriu zise;
  • Participa activ in procesul de instalare si coordoneaza subcontractorii alocati;
  • Verifica schitele electrice si planurile de automatizari;
  • Verifica sau instaleaza echipamentele de automatizare;
  • Instruieste clientii in vederea folosirii echipamentelor si controllerului de irigatii sistemului de irigatii.
  • Efectueaza conexiunile necesare intre tablourile electrice si motoarele pompelor sau a altor echipamente.

Descrierea companiei

AliRa Recruitment is a Recruiting and Executive Search company with focus on agribusiness sector.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALIRA RECRUITMENT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?