Confidential

TEHNICIAN CALITATE

  • Confidential

Responsabilitati:

- Analizează rezultatele măsurătorilor si testărilor din zonele de producție;
- Realizeaza validarea productiei;
- Blochează produsele non-conforme (defecte, suspecte) si oprește procesele de fabricație corespunzătoare acestor produse;
- Urmărește modul de aplicare a masurilor/acțiunilor corective;
- Instruiește personalului implicat in procesul de fabricație si control, in baza cerințelor clientului;
- Stabilirea mostrelor de control pentru inspecția componentelor pe linia de producție;
- Evaluează in mod constant procesele, procedurile si locurile de munca si face sugestii pentru îmbunătățirea continua a calității proceselor de fabricație si a creșterii eficientei;
- Oferă suport pentru pregătirea documentației PPAP;
- Informează superiorii in timp util asupra abaterilor si a problemelor apărute si inițiază acțiuni corective adecvate;
- Urmărește problemele de siguranța si prevenire a accidentelor si informează responsabilul de neregulile constatate;
- Verifica ordinea si curățenia din departamentul de asigurare a calității;
- Întocmește si urmărește modul corect si ecologic de depozitare si îndepărtare a deșeurilor; - Pe lângă sarcinile descrise in fisa postului, se angajează sa îndeplinească si alte sarcini si directive date de șeful ierarhic superior, fie ca acestea ii sunt atribuite in mod direct sau rezulta din alte necesitați;
- Are dreptul de a opri procesele de productie in caz de abateri/neconformitati.

Cerinte:

-Cunoașterea si utilizarea mijloacelor de măsura si control (șubler, micrometru, comparator, conturograf, microscop, rugozimetru);
- Cunoștințe bune de desen tehnic;
- Cunoștințe bune de operare calculator;
- Competențe tehnice, metodologice, sociale;
- Experiența in domeniul calității – latura automotive;
- Experiența in domeniul injecției de mase plastice reprezintă un avantaj.

Se ofera:

-Salariu motivant;
-Transport;
-Tichete de masa;
-Bonusuri si prime in functie de performanta;
-Activitati recreative;
-Trainig-uri platite de companie.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Confidential pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Confidential pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Confidential locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?