Tehnician calitate

Candidatul ideal

  • Absolvent de colegiu sau facultate, de preferinta profil industrial;
  • Experienta profesionala intr-un post similar (in dept. Calitate)
  • Cunostinte bune privind tehnicile de calitate
  • Limba engleza nivel mediu/ limba Germana poate constituie un avantaj.
  • Cunostinte si/sau experienta tehnica constituie un avantaj.
  • Familiar in lucrul cu instrumente informatice (operare calculator, Microsoft Outlook, Microsoft Excel, Microsoft Power Point etc).
  • Candidatul trebuie sa fie flexibil, implicat, sa dovedeasca spirit de echipa si sa fie un bun comunicator.

Descrierea jobului

  • Analizeaza zilnic rezultatele calitate-productie (Rebut, FPY,Rework, Control final)
  • Gestioneaza nonconformitatile interne aparute in procesele de productie (oprire productie, evaluare, escaladare)
  • Conduce echipa de productie in analizele desfasurate pentru rezolvarea problemelor de calitate
  • Documenteaza analizele desfasurate in format de Problem solving
  • Conduce analize 8D pentru neconformitatile reclamate de client
  • Urmareste realizarea planurilor de actiune si escaladeaza in cazul in care se inregistreaza intarzieri sau blocaje
  • Urmareste productia, asigurand ca se respecta instructiunile de lucru si se completeaza corect formularele (SPC, Rapoarte, Checklisturi etc..),
  • Intocmeste si relanseaza alertele de calitate in productie; semnalizeaza problemele recurente sau care pot ridica riscuri calitate in livrarile la client
  • Participa la dezvoltarea si validarea de noi produse /procese.

Descrierea companiei

Companie cu capital elvetiano/german cu sediul in orasul Jimbolia. Domeniul de activitate: productie subansamble si echipamente electronice.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. WITTRONIC S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. WITTRONIC S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. WITTRONIC S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?