Tehnician Chimist (Temporar) - Sindan Pharma

Tehnician Chimist (Temporar)
Sindan Pharma, parte din Teva Pharmaceuticals

Descrierea jobului:
- Verificarea si prelevarea probelor din Departamentul Productie si Depozitul de materii prime si materiale pentru efectuarea analizelor fizico-chimice in Departamentul Controlul Capitatii
- Efectuarea de analize fizico-chimice pe echipamente non-cromatografice
- Efectuarea activitatilor specifice de control al calitatii cu respectarea procedurilor de operare standard si a metodelor de analiza
- Completarea contemporana, exacta si completa a documentaţiei de evidenţă şi raportare rezultate in timp corespuzator
- Raportarea si solutionarea la timp a eventualelor defiociente de calitate identificate
- Respectarea normelor de lucru si a regulilor de Buna Practica de Laborator si de Fabricatie.

Cerintele principale ale acestui post sunt:
- Studii medii, de preferat absolvent de liceu cu profil de chimie
- Constituie un avantaj experienta in domeniul industriei farmaceutice (in special Controlul Calitatii), chimica sau alimentara
- Capabil sa isi desfasoare activitatea asigurand trasabilitatea materialelor si a activitatilor, atent la a preveni contaminarii si sau/eroarea
- Capacitate de lucru cu norme si instructiuni foarte clare de lucru
- Capacitate de lucru in echipa, onestitate si sociabilitate

In oferta companiei noastre intra:
- salariu motivant
- bonuri de masa
- perioade de pregatire pentru intrarea in activitate si pentru calificari ulterioare
- un mediu de lucru in care seriozitatea si dorinta de munca sunt foarte apreciate

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TEVA PHARMACEUTICALS S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TEVA PHARMACEUTICALS S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TEVA PHARMACEUTICALS S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?