Tehnician Chimist (Temporar) - Sindan Pharma

Tehnician Chimist (Temporar)Sindan Pharma, parte din Teva Pharmaceuticals

Descrierea jobului:

- Verificarea si prelevarea probelor din Departamentul Productie si Depozitul de materii prime si materiale pentru efectuarea analizelor fizico-chimice in Departamentul Controlul Capitatii

- Efectuarea de analize fizico-chimice pe echipamente non-cromatografice

- Efectuarea activitatilor specifice de control al calitatii cu respectarea procedurilor de operare standard si a metodelor de analiza

- Completarea contemporana, exacta  si completa a documentaţiei de evidenţă şi raportare rezultate in timp corespuzator

- Raportarea si solutionarea la timp a eventualelor defiociente de calitate identificate

- Respectarea normelor de lucru si a regulilor de Buna Practica de Laborator si de Fabricatie.

Cerintele principale ale acestui post sunt:

- Studii medii, de preferat absolvent de liceu cu profil de chimie

- Constituie un avantaj experienta in domeniul industriei farmaceutice (in special Controlul Calitatii), chimica sau alimentara

- Capabil sa isi desfasoare activitatea asigurand trasabilitatea materialelor si a activitatilor, atent la a preveni contaminarii si sau/eroarea

- Capacitate de lucru cu norme si instructiuni foarte clare de lucru

- Capacitate de lucru in echipa, onestitate si sociabilitate

In oferta companiei noastre intra:

-  salariu motivant

-  bonuri de masa

-  perioade de pregatire pentru intrarea in activitate si pentru calificari ulterioare

-  un mediu de lucru in care seriozitatea si dorinta de munca sunt foarte apreciate

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TEVA PHARMACEUTICALS S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TEVA PHARMACEUTICALS S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TEVA PHARMACEUTICALS S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?