nespecificat

Candidatul ideal

Candidatul ideal:

  • Studii medii sau superioare de specialitate;
  • - Experienta anterioara in prelucrari prin aschiere de minim 2 ani (de preferat pe strung CNC );
  • Cunostinte programare si operare masini cu comanda numerica (constituie un avantaj cunoasterea limbajului de operare FANUC);
  • Cunostinte de programare si operare pe strung model STAR32, STAR12, TORNOS (constituie un avantaj);
  • Cunostinte de desen tehnic si verificari repere fabricate ( experienta in utilizarea instrumentelor de masura;
  • Cunostinte de tolerante si studiul materialelor;
  • Disponibilitate pentru lucru in 2 schimburi.

Descrierea jobului

Cautam sa recrutam tehniceni CNC, pentru o companie din Timisoara specializata in componente destinate seringilor.

Cerem:

  • Pregatetirea materialelor si sculelor folosite in conformitate cu instructiunile de lucru si comanda de productie;
  • Creearea, post-editarea si optimizarea programelor CNC pentru obtinerea performantelor optime;
  • Observarea procesului si operarea masinii pentru verificarea acuratetii setarilor si detectarea disfunctionalitatilor sau prelucrarii neconforme;
  • Verificarea produselor calitative dupa prelucrare pentru respectarea desenului de executie a reperului (respectarea tolerantelor de pe desen);
  • Verificarea reperului dimensional dupa prelucrare, utilizand instrumente de masura si control dedicate (subler,micrometru,proiector,microscop,masuratori 3D);
  • Dezvoltarea si mentinerea in conditii optime baza de date cu programele utilizate la fabricarea reperelor;
  • Intretinerea sculelor folosite in procesul de Productie;
  • Responsabilitate de efectuare a Intretineri Autonome.

Oferim:
  • Salarii competitive si beneficii
  • Bonus lunar de performanta
  • Tichete de masa la valoarea nominala de 15 lei
  • Al 13-lea salariu
  • Bonus anual de pana la 1200 lei brut, acordat in functie de performantele companiei
  • Bonus de recomandare a unui coleg: 1200 lei brut/recomandare
  • Ore suplimentare platite dublu
  • Asigurare medicala pentru tine si familia ta
  • Transport asigurat din Timisoara si Dumbravita
  • Pachet de discount pentru activitati sportive & wellness
  • Conditii foarte bune de lucru (mediu curat, fara zgomot, temperatura potrivita)
  • Zona de recreere
  • Pauze flexibile
  • Posibilitati de dezvoltare profesionala (cursuri si specializari)
  • Contract de munca incheiat pe perioada nedeterminata
  • Siguranta locului de munca
  • Team buildings & evenimente

Descrierea companiei

APT Resources & Services SRL

Cu o prezență de peste 24 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este prezent în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

Ca o confirmare a performantei noastre in domeniul resurselor umane, din vara 2017 am devenit parte a grupului PROHUMAN, unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de resurse umane din zona Balcanilor.

Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 10.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe BPO, finanțe-bănci, IT&C, inginerie, retail, auto-motive.

Adresa: str. Clucerului 82B2, sector 1 Bucuresti; email: office@apt.ro; phone: +40 21 222 13 03

Autorizație de muncă temporară: seria B nr.0000012/11.11.2015 înregistrată în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară la poziția 7

Autorizație de prelucrare date cu caracter personal :18638

APT se angajează să vă protejeze datelele dumneavoastră cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către APT puteti gasi pe www.apt.ro.