Tehnician Curenti Slabi - Aeroport Cluj-Napoca

Candidatul ideal:

- Studii tehnice de specialitate (tehnician curenți slabi, tehnician sisteme de securitate);
- Experiență in mentenanța sau montajul instalațiilor de securitate (TVCI, control acces).
- Experiență in mentenanța sau montajul instalațiilor de curenți slabi (detecție incendiu, sonorizare), reprezintă un avantaj.
- Cunoștințe elementare despre telecomunicații (TCP/IP, Fibra optica, conectică)
- Cunoștințele despre procedurile si activitatea de mentenanța reprezintă un avantaj.
- Autorizarea ca tehnician de securitate (IGPR) nu este necesara dar reprezintă un avantaj.
- Persoana serioasă, responsabilă, punctuală atenta la detaliu.

Descrierea jobului:

- Lucrul va fi în ture in program de muncadar in anumite situații punctuale se poate trece la un program temporar de 8h.
- Realizează intervențiile și depanajul pentru instalațiile de securitate si curenți slabi.
- Realizează mentenanța preventivă pentru instalațiile de securitate si curenți slabi.
- Completează corespunzător fisele de mentenanță si intervenție si întocmește raportul la final de tură.
- Urmărește comportamentul în timp al instalațiilor de curenți slabi și securitate și propune superiorilor metode de îmbunătățire a performanțelor sau reducere a numărului de defecte.
- Răspunde prompt solicitărilor șefului direct sau ale dispecerului.
- Ajuta alte departamente (electric, curenți slabi, instalații) în cazul unor defecțiuni majore sau lucrări de anvergură.
- Păstrează o relație corectă cu clienții și colegii si respectă exigențele de confidențialitate impuse de post.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la UTI FACILITY MANAGEMENT SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la UTI FACILITY MANAGEMENT SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are UTI FACILITY MANAGEMENT SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?