TEHNICIAN DEVIZIST IN CONSTRUCTII

   Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice:
  • Experienta intr-o pozitie similara (minim 3-5 ani);
  • Cunostinte avansate de operare PC - Autocad, Ms Office, alte soft-uri de specialitate, program de devize:
  • Bune cunostinte tehnice;
  • Bune abilitati de relationare;
  • Comunicare si lucru in echipa;
  • Persoana organizata, responsabila;

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Introduce articolele de deviz si cantitatile acestora in programe de specialitate, colaborand cu ceilalti membrii ai compartimentului;
  • Studiază documentaţiile tehnice de execuţie şi normativele în vigoare în vederea încadrării corecte a articolelor de deviz;
  • Verifică şi certifică prin semnătură toate documentele pe care le elaborează pe calculator sub aspectul corectitudinii metodologiei de calcul şi a concordanţei preţurilor, tarifelor şi al coeficienţilor aplicaţi;
  • Intocmeşte defalcatorul de manoperă şi defalcatorul preţului de cost lunar şi cumulat;
  • Intocmeşte comparative de resurse materiale;
  • Păstrează confidenţialitatea asupra ofertelor întocmite şi a preţurilor;
  • Intocmeşte antemăsurătoarea pe baza proiectului sau a situaţiei existente pe teren in colaborare cu seful punctului de lucru si seful de santier in vederea intocmirii situatiilor de lucrari lunare pentru lucrarile de care raspunde ;
  • Intocmeşte extrase de devize, analize de preţ, evaluări, estimări, bugete /oferte de pret pentru toate investitiile societatii
  • Intocmeşte devizele pentru planul operativ pe baza cantitatilor si stadiilor fizice date de seful de santier pentru lucrarile de care raspunde;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC TERMOCONSTRUCT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC TERMOCONSTRUCT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC TERMOCONSTRUCT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?