Tehnician electronica

Employment type: Temporary

Experience level: 1 - 2 years

Description

Cautam un Tehnician Electronica  pentru departamentul  OE-EE-GAV172  Electronisti

Responsabilitati:

  • Colaborarea la asigurarea disponibilitatii echipamentelor si sistemelor de testare necesare productiei;
  • Participarea la implementarea si documentarea lucrarilor de intretinere, reparatie si revizie a echipamentelor/sistemelor de testare;
  • Sustinerea implementarii locale a proceselor agreate la nivel global;
  • Montarea si reglarea adaptoarelor pe statiile de testare, asamblarea adaptoarelor;
  • Colaborarea la asamblarea sistemelor de testare in concordanta cu cerintele clientului si specificatiilor (ex. specificatiile tehnologiei echipamentelor, etc.);
  • Colaborare la intretinerea fluxului de informatii in cadrul departamentelor implicate si catre superiori.

Cerinte:

  • Studii minime:Liceu/Scoala  profesionala-profil electronic;
  • Experienta in productia de cablaje auto-constituie un avantaj;
  • Experienta cu utilizarea instrumentelor de măsurare (de exemplu. multimetru, osciloscop ...) pentru a căuta și izola problemele de hardware independent;
  • Capacitate de a lucra in echipa;
  • Comunicare;
  • Flexibilitate;

Beneficii:

  • Pachet de beneficii competitiv pe piața muncii;
  • Mediu de lucru plăcut și stabil cu oportunități de promovare;

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Tehnician electronica.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?