Tehnician - Inginer service echipamente IT

Recrutăm pentru clientul nostru, companie cu tradiție de peste 20 de ani pe piata de printing din regiunea de Nord-Est a României, specializata in furnizarea de echipamente de birou, produse complementare - servicii adiacente si solutii integrate de management al documentelor,

Locație: Iași

Nr. poziții vacante: 1

Cerințe:

  • studii medii sau studii superioare finalizate în unul dintre următoarele domenii tehnice: electronică, electrotehnică sau automatizări;
  • cunoștințe solide software, hardware și noțiuni de rețelistică;
  • cunoștințe de limba Engleză: nivel mediu - avansat;
  • disponibilitate și flexibilitate pentru deplasări frecvente în zona alocată;
  • capacitate de organizare și planificare a activităților si proiectelor alocate în funcție de prioritate;
  • excelente abilități de analiză și atenție distributivă;
  • foarte bune abilități de comunicare, disponibilitate la dialog cu clienții, furnizorii și partenerii;
  • permis de conducere - categoria B.

Constituie un avantaj:

  • experiența de lucru in cadrul unei poziții similare: întreținere, reparare și configurare echipamente periferice, sisteme PC, echipamente networking.

 Responsabilități:

  • analizează și soluționează incidentele tehnice raportate;
  • diagnosticheaza si oferă asistență tehnică (remote si/sau on-site) în concordanță cu parametrii stabiliți: execută operațiuni de reparație, mentenanță, reglare, calibrare, instalare si configurare;
  • menține contactul cu clienții și cu celelalte părți implicate în monitorizarea si soluționarea incidentelor tehnice. Sugerează soluții pe termen mediu și lung;
  • întocmește rapoartele de service necesare la finalizarea fiecărei intervenții efectuate;
  • întocmește alte formulare (note discrepante, devize, facturi și alte documente) utilizate în activitatea firmei;
  • informează în permanență directorul de service despre evoluția și statusul activităților efectuate;
  • respectarea procedurilor interne ale firmei;
  • răspunde de păstrarea și de buna circulație a documentelor firmei pe care le întocmește.

Beneficii:

  • pachet beneficii corelat cu experiența și performanța profesională;
  • autoturism de serviciu, laptop, telefon;
  • sesiune de instruire la locul de muncă și suport în procesul de integrare organizațională;
  • contract de muncă pe durată nedeterminată;
  • oportunitatea de a activa într-un domeniu de actualitate și interes economic major.

Pentru mai multe informații despre companie, pozițiile vacante și serviciile pe care le oferim, vă rugăm să consultați site-ul nostru.

Train2Perform este o companie specializată în furnizarea de servicii profesioniste în domeniul Resurselor Umane. Echipa noastră oferă partenerilor de business soluții personalizate pentru optimizarea relațiilor interumane, acoperind următoarele domenii: recrutare și selecție de personal, training, consultanță și management al resurselor umane.

tehnician

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC TRAIN TO PERFORM SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC TRAIN TO PERFORM SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC TRAIN TO PERFORM SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?