Tehnician / Inginer Sisteme Securitate

Companie internațională, integrator de sisteme complexe, cu expertiză în domenii complementare: IT&C, sisteme inteligente de transport, soluţii de securitate, instalații și construcții pentru clădiri, servicii de facility management, este în căutarea unui nou coleg pentru postul de Tehnician Sisteme de Securitate AG/VL.

Candidatul ideal

  • Experienta in instalarea si configurarea sistemelor de securitate: supraveghere video, control acces, detectie incendiu, efractie.
  • Reprezinta avantaj experienta in activitate de service pentru sisteme si echipamente cu mecanica in miscare (exemple: imprimante, copiatoare, plotere, scanere, masini de numarat bancnote, POS, case de marcat electronice, etc.);
  • Studii superioare profil tehnic constituie avantaj (exemplu: electronica, mecatronica, automatizare, electrotehnica, electromecanica);
  • Sa-i placa sa studieze continuu si sa aiba mentalitatea profesionistului;
  • Sa cunosca Office-ul (Word, Excel, Outlook-posta e-mail), sa-si tina actualizata o evidenta detaliata;
  • Sa fie cunoscator al limbii engleze (documentatia echipamentelor este in limba engleza);
  • Sa aiba carnet de conducere (categoria B) activ si cu experienta de minim 3 ani;
  • Decis sa-si faca o cariera pe termen lung din activitatea de Service;
  • Sa fie corect si exigent, organizat, meticulos, dedicat acestei activitati;
  • Fara cazier;
  • Apt medical pentru lucrul la inaltime.

Responsabilități:

  • Reparatii, intretinere, activitati specifice de Service sisteme securitate;
  • Instalare, punere in functiune, instruirea utilizatorului final si service in garantie si postgarantie;
  • Dezvoltarea de activitati specifice privind incheierea de contracte de service cu noii clienti, mentinerea in contracte a vechilor clienti, cresterea continua a gradului de satisfactie a utilizatorului echipamentelor noastre;
  • Disponibilitate de deplasare.

Oferta si Beneficii:

  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa
  • Prime de performanta unde este cazul
  • Masina de serviciu
  • Telefon mobil
  • Laptop
  • Cursuri de pregatire.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Eutron Invest Romania S.R.L pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Eutron Invest Romania S.R.L pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Eutron Invest Romania S.R.L locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?