Tehnician injectie mase plastice

ROLUL POSTULUI:

Tehnicianul de injecție mase plastice are ca misiune principală menținerea activității de producție atât în ceea ce privește cantitatea, cât și calitatea, contribuind prin intervențiile sale la reglarea utilajelor si la optimizarea timpului de funcționare a mașinilor.

RESPONSABILITĂȚI:

  • Asigură producția conform comenzilor zilnice, respectând cerințele de calitate si productivitate;
  • Aprobă orice modificare a seriei, verificând primele componente produse;
  • Participă la toate inițiativele de imbunatățire continuă în legătură cu creșterea productivității globale, inclusiv a QRQC la nivel de linie;
  • Realizează operațiuni de mentenanță nivelul 1 și 2;
  • Montarea si demontarea matrițelor de injectie;
  • Setarea, optimizarea si urmărirea parametrilor de lucru ai masinilor de injectie si a roboților acestora;
  • Ia măsuri și urmărește planul de alertă în cazul în care constată abateri ce conduc la rebuturi sau calitate necorespunzătoare a reperului sau produsului finit;
  • Stăpânește regulile de exploatare tehnică a mijloacelor de productie deservite, pentru asigurarea efectuării lucrărilor în condiţiile de securitate stabilite pentru acestea, utilizării cu eficienţă maximă a utilajelor;
  • Deține toate cunoștințe despre procesul de injectie, materiale folosite, defecte ce pot aparea in timpul injectiei, instalatii accesorii masinii de injectie, roboti, etc;

CANDIDATUL IDEAL:

  • Studii medii tehnice;
  • Experiență ca reglor masini injectie mase plastice minim 1 an;
  • Cunoștințe generale privind materiale termoplaste;
  • Cunoștințe generale de mecanică, hidraulică;
  • Cunoștințe de desen tehnic, mânuire dispozitive (aparate) de măsura și control;
  • Cunoștințe tehnice de specialitate: programare roboti (Sepro);
  • Abilități de comunicare, spirit de echipă;
  • Spirit proactiv.

Se lucrează în trei schimburi.

Trimite-ne CV-ul tău și te vom contacta,în cazul în care experiența ta corespunde cu cerințele postului.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la AKWEL TIMISOARA ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la AKWEL TIMISOARA ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are AKWEL TIMISOARA ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?