Tehnician Interventii Sisteme de Ghidare Trimble

Candidatul ideal

Studii medii tehnice (electromecanica/ mecanica agricola/ mecanica auto, mecanica industriala)
Experienta de minim 1 an– activitate de teren in domeniul utilajelor de constructii, sistemelor de ghidare;
Experienta in urmatoarele activitati: service, mecanizare, lucrul cu documentatia tehnica;
Permis de conducere categoria B;
Cunostinte de mecanica, electricitate, electronica, hidraulica – nivel mediu;
Cunostinte operare PC (Word, Excel; sisteme de gestiune informatica a datelor);
Cunostinte de limba engleza ; cunostinte minime de limba engleza tehnica;
Cunoasterea produselor Trimble, reprezinta un avantaj;
Capacitatea de a citi si interpreta o schema sau un plan tehnic;
Abilitati de comunicare si relationare;
Spirit comercial si de echipa;
Capacitate organizatorica.

PROFIL CANDIDAT

Punctualitate, disponibilitate, adaptabilitate;
Autonomie, discretie;
Atitudine orientata catre client; corectitudine, rigurozitate;
Nivel ridicat de initiative;
Disponibilitate pentru deplasari.

Descrierea jobului

Efectueaza vizita de constatare a starii sistemului de ghidare;
Efectueaza, in locatia clientului, activitati de instalare, calibrare si punere in functiune a sistemelor de ghidare;
Pune diagnosticul de stare tehnica a sistemului si realizeaza analize de anomalii;
Identifica piesele de schimb necesare interventiilor si le comanda;
Efectueaza toate operatiile de reparatii curente, inlocuiri de piese si reglaje pe teren;
Urmareste problemele sistemului pentru instiintarea clientului;
Completeaza ordinul de misiune dupa vizita la client;
Ia in primire retururile de piese de schimb inlocuite in garantie sau neutilizate;
Este responsabil de buna utilizare si intretinere a autovehiculului de serviciu si a uneltelor si dispozitivelor care ii sunt incredintate;
Este responsabil de asigurarea unei bune prezentari in relatia cu clientul, precum si de furnizarea de servicii de calitate catre clienti in munca de zi cu zi;
Informeaza superiorul cu privire la stadiul interventiei si documenteaza in sistemul informatics;
Isi imbunatateste in permanenta cunostintele in domeniul instalarii, calibrarii si repararii sistemelor de ghidare Trimble.

Ce iti oferim?
Șansa de a lucra într-o echipă de profesioniști, alături de care vei crește;
Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță, prime de fidelitate în funcție de vechime, acces la o gama variată de formări;
Beneficii diverse, de la pachete de asigurări, până la zile de concediu în funcție de vechime;
Mașină de serviciu – pentru activitatea de teren, telefon, laptop.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SITECH pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SITECH pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SITECH locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?