Tehnician junior

nespecificat

Candidatul ideal

Dona. Logistica, important distribuitor de medicamente la nivel national, angajeaza tehnician mentenanta in depozitul din Apahida.
Daca ai cunostinte tehnice si experienta practica in domeniu, esti persoana pe care o cautam.
Alatura-te echipei Dona. Logistica!

Cerinte:

  • Studii tehnice medii si/sau superioare
  • Cunostinte de mecanica, electrica, hidraulica
  • Experienta pe un post similar constituie avantaj
  • Abilitati de organizare, planificare si prioritizare a activitatilor
  • Atentie la detalii
  • Cunostinte de operare PC: MS Office

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Asigura suport tehnic in efectuarea operatiilor de validare/ calificare a sistemelor/ echipamentelor din depozitul din Apahida, precum si a celor existente in nodurile de distributie din N-V tarii, unde se va deplasa periodic
  • Intocmeste, pastreaza si actualizeaza permanent lista echipamentelor de masurare si monitorizare
  • Initiaza rapoarte de neconformitate referitoare la echipamentele de monitorizare si ia masurile necesare rezolvarii neconformitatilor
  • Arhiveaza documentatia tehnica, certificate de garantie, manuale de utilizare si intretinere, specificatii de mentenanta, certificate de etalonare
  • Efectueaza testarile periodice stabilite pentru verificarea functionarii tuturor echipamentelor din depozit si din noduri
  • Analizeaza si face propuneri pentru buna functionare din punct de vedere tehnic, a facilitatilor depozitului logistic
  • Verifica stadiului lucrarilor executate de terti in perioada de garantie, sa fie conforme cu normele de calitate declarate
  • Supravegheaza lucrarile de mentenanta si intretinere efectuate de firmele subcontractate si se asigura ca acestea sunt efectuate fara a afecta calitatea produselor sau activitatea desfasurata in zona respectiva;
  • Verifica si stabileste necesarul de piese de schimb, consumabile utilizate de catre echipamente, pentru activitatea specifica serviciului
  • Prezinta institutiilor abilitate documentele specifice ariei de responsabilitate

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din Romania, cu o experienta de succes dovedita de peste 26 de ani in piata farma din Romania.

Dona. Logistica SA, parte a grupului DONA, asigura distribuia farmaceutica echilibrata la nivel national catre farmacii independente, spitale si farmacii Dona. Dona. Logistica a demonstrat ca este capabila de o evolutie foarte rapida, ajungand in prezent in topul primilor 5 distribuitori de medicamente la nivel național, cu o cifra de afaceri anuala de peste 200 milioane de Euro.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DONA. LOGISTICA SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DONA. LOGISTICA SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DONA. LOGISTICA SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă DONA. LOGISTICA SA la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?