Confidential

TEHNICIAN MASURATORI

  • Confidential

Responsabilitati:

- Efectuează măsurari dimensionale pentru proiectele noi și pentru piesele din producția curenta, cat si masurari pentru recalificarile periodice;
- Intocmeste programe de masuratori pentru proiectele noi și pentru piesele din producția curenta;
- Urmareste termenele de valabilitate a verificarilor metrologice a tuturor echipamentelor de masurare si control si organizeaza validarea periodica a acestora (intern / extern);
- Efectueaza studii periodice de capabilitate pe echipamentele de masura si control asigura arhivarea tuturor documentelor originale;
- Participarea la pregătirea documentațiilor pentru validările PPAP;
- Face propuneri de imbunatatire continua;
- Informeaza superiorii in timp util asupra abaterilor si a problemelor aparute si initiaza actiuni corective adecvate;
- Verifica starea de ordine si curatenie a departamentului de asigurare a calitatii. Intocmeste si urmareste modul corect si ecologic de depozitare si eliminare a deseurilor;
- Se asigura de dezvoltarea sa pe plan profesional urmarind literatura de specialitate si participand la scolarizarile aferente.

Cerinte:

- Studii tehnice;
- Instruiri /scolarizari de specialitate (masuratori 3D, masuratori optice );
- Cunoastere desen tehnic;
- Bune cunoştinţe utilizare PC si pachet MSOffice;
- Cunostinte avansate de limba engleza si/sau germana.

Se ofera:

-Salariu motivant;
-Transport;
-Tichete de masa;
-Bonusuri si prime in functie de performanta;
-Activitati recreative;
-Trainig-uri platite de companie.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Confidential pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Confidential pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Confidential locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?