TEHNICIAN MECANIC

Tehnician Mecanic

Responsabilitati:

-Identifica si analizeaza defectele de natura mecanica, aparute in diferite echipamente, matrite, stante etc.;

-Propune si implementeaza solutii pentru ajustarea defectului;

-Realizeaza diferite ajustari, finisari, dupa caz, lustruiri ale componentelor mecanice;

-Face parte din echipa care realizeaza mentenanta preventiva si corectiva in matrite si stante;

-Propune si, dupa caz, stabileste necesarul de piese de schimb;

-Tine stransa legatura cu departamentul de productie, in vederea intelegerii si a gasirii unor noi solutii  pentru imbunatatirea proceselor actuale si viitoare.

Cerinte:

-Cunostinte in domeniul mecanic;

-Cunostinte de desen tehnic;

-Cunostinte generale despre procese implicate in realizarea unor componente mecanice (exemplu: frezare, polisare etc.);

-Cunostinte generale de utilizare a masinilor (strung, masina de gaurit, freze etc.);

-Atentie la detalii;

-Spirit de echipa.

Se ofera:

-Dezvoltare atat externa cat si interna;

-Oportunitatea de lucru intr-un mediu in plina dezvoltare;

-Pachet financiar competitiv raportat la cunostintele individuale si experienta dobandita;

-Oferim beneficii financiare colaterale, pachet negociat in functie de implicare, atitudine si atingerea obiectivelor companiei.

Doar persoanele selectate vor fi contactate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SOEHNER SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SOEHNER SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SOEHNER SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?