Tehnician mecanic / Mecanic naval

DM_logo_2012+TXT

logo cat

RESPONSABILITĂŢI

  • Asigură în teren reparația și întreținerea motoarelor Caterpillar și a grupurilor electrogene Caterpillar
  • La cerere, asigură activități de service în atelier , in tara sau în afara teritoriului țării
  • Întocmește documentaţia şi raportările necesare intervențiilor după executarea acestora
  • Participă la inventarierea pieselor și a sculelor
  • Identifică piesele de schimb necesare intervenţiilor şi le comandă
  • Studiază literatura de specialitate, îmbunătăţindu-şi permanent abilităţile profesionale.
  • Realizează puneri în funcţiune şi expertizări atât ale echipamentelor noi, cat si ale celor second-hand (de ocazie)

CERINŢE

  • Studii tehnice de specialitate (electromecanică, mecanică industrială, mecanica navala)
  • Bune cunoştinţe de mecanică, electricitate/ electronică, hidraulică
  • Cunoștințe și experiență în domeniul electro – mecanic de minim 1 an
  • Cunoștințe de operare PC (Word, Excel și programe specifice)
  • Bună capacitate organizatorică
  • Capacitate de lucru cu termene limită
  • Bună capacitate de comunicare.
  • Cunoştinţe bune de limba engleză – domeniul tehnic
  • Permis de conducere categoria B

PROFIL CANDIDAT

  • Punctualitate, disponibilitate, adaptabilitate
  • Atitudine orientată către client; corectitudine profesională; rigurozitate
  • Nivel ridicat de inițiativă, productivitate
  • Seriozitate, dinamism, atenție la detalii.
  • Perseverență în îndeplinirea obiectivelor.
  • Spirit practic și organizat.
  • Disponibilitate pentru deplasari si lucrul în echipă.

DESCRIEREA COMPANIEI

Diesel Mecanica este reprezentant autorizat Caterpillar Marine in Romania pentru pentru nave fluviale, nave maritime, nave de pescuit si aplicatii in larg. DM ofera clientilor sai sisteme complete de propulsie noi, incluzand putere suplimentara precum propulsoare prova, pompe pentru motoare, grupuri electrogene si motoare pentru toate aplicatiile, ca si proviziile suplimentare necesare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DIESEL MECANICA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DIESEL MECANICA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DIESEL MECANICA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?