Tehnician mecanic

AliRa Recruitment recruteaza o pozitie de Tehnician Mecanic, pentru clientul sau, un important grup strain cu traditie in activitatea de productie vegetala, cu peste 7000 ha in zona de Sud Est a tarii.

Profil candidat:

  • Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara;
  • Absolvent de studii tehnice mecanice;
  • Aptitudini tehnice;
  • Capacitate de organizarea si planificare;
  • Operativitate si atentie la detalii.

 Responsabilitati:

  • Asigura suportul pentru Managerii Unitatilor Operationale si Sefii de Ferma in toate aspectele de natura mecanica si de raportare;
  • Organizeaza, planifica si gestioneaza interventiile de mentenanta preventiva si reparatii mecanice;
  • Pregateste listele de verificari pentru mentenanta zilnica/curenta si ii instruieste pe operatori/zilieri;
  • Acorda suport in interventiile curente si asigura legatura cu gestionarii pentru furnizarea la timp a pieselor de schimb necesare;
  • Realizeaza verificari si diagnoze periodice si semnaleaza defectiunile echipamentelor pe care le transmite spre aprobare sefului direct si Managerului de Mentenanta;
  • Se consulta permanent cu Managerul de Mentenanta in toate aspectele legate de mentenanta echipamentelor, etc;
  • Pregateste, actualizeaza si urmareste planul de mentenanta preventiva pentru fermele din perimetrul sau de responsabilitate;
  • Realizeaza inspectii de rutina si mentananta preventiva pentru a asigura functionarea fara probleme a echipamentelor;
  • Monitorizeaza permanent conditiile si parametrii de functionare a echipamentelor, identifica nevoi si propune actiuni de mentenanta;
  • Propune modalitati economice pentru a extinde durata de viata a echipamentelor;
  • Defineste necesarul de piese de schimb si de alte resurse pentru realizarea operatiunilor de mentenanta in linie cu standardele tehnice;
  • Realizeaza si alte sarcini stabilite de seful ierarhic, in limitele ariei sale de competenta si responsabilitate.

Beneficii:

  • Posibilitatea de crestere si evolutie profesionala;
  • Pachet salarial competitiv si bonuri de masa plus masina de serviciu;
  • Posibilitatea asigurarii facilitatilor de cazare pentru candidatii relocati pe zona de SE.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALIRA RECRUITMENT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?