Tehnician mentenanta

„Tehnologia este pasiunea noastra”

Suntem fiabili, dinamici si pasionati de tehnologie. Echipele noastre sunt inovatori importanti în industria auto. Dispunem de facilitati de cercetare, dezvoltare si productie în 12 sedii din toata lumea. Alaturi de mai mult de 4200 de angajati, punem la dispozitia clientilor nostri cunostinte tehnice avansate si capacitate de inovatie.

Pentru a putea implementa mai bine strategia noastra de dezvoltare, cautam pentru sediul nostru din Cisnadie un Tehnician mentenanta.

 Descrierea jobului:

  • Executa corect si la timp lucrari de intretinere preventiva si reparatii ale masinilor, utilajelor/ echipamentelor de productie si le mentine in perfecta stare de functionare
  • Evalueaza starea utilajelor si propune actiuni de inlocuire a unor piese in vederea cresterii performantei utilajelor
  • Realizeaza lucrari de pregatire a echipamentelor de productie
  • Participa la verificarea si realizarea comenzilor pentru piesele de schimb si materialele consumabile necesare echipamentelor de productie
  • Executa sarcinile primite conform programului de mentenanta preventiva si corectiva
  • Introduce informatiile referitoare la activitatea curenta in software-ul aferent.

Candidatul ideal:

 • Studii medii

• Cunostinte tehnice de mecanica, pneumatica si electronica

• Experienta in munca de minimum 1 an intr-un post similar

• Capacitate de interventie rapida si spontana in rezolvarea de probleme

• Bune abilitati de comunicare si spirit de echipa

• Proactivitate si deschidere catre nou.

Beneficii:

• Pachet salarial atractiv (incluzand tichete de masa, prime de Paste, Craciun)

• Prima de transport

• Oportunitate de a lucra intr-un mediu competitiv

• Acces la programe de dezvoltare profesionala

• Reduceri/gratuitati la servicii medicale la Centrul Medical Aria.

De 70 de ani, Swoboda este o companie de familie dinamica, în continua dezvoltare. În Germania, Republica Ceha, România, SUA, Mexic si China, oferim posibilitati excelente de dezvoltare. Spiritul de echipa, proiectele interesante, libertatea creativa si ierarhia matriceala sunt baza succesului nostru.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Swoboda Sibiu SRL. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Swoboda Sibiu SRL. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Swoboda Sibiu SRL. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?